У рівнян можуть забрати пляж Басів кута

Найближчими роками уся набережна навколо озера Басів кут буде забудована. Адже майже уся земля впритул до самої водойми перебуває у приватній власності. Як інформує кореспондент ERVE.UA, про це у себе на Facebook написав рівненський активіст Святослав Клічук. Він вважає, одним із способів «врятувати» ситуацію – вже починати діяти.

«Напевне, усі ви бачили багато фото майже голих чоловіків, які «очищалися» пірнаючи в крижану воду Басового кута, було це кілька днів тому. Хто стояв і мерз там, маючи трохи часу, або хто любить відпочивати навколо нашого рівненського озера, з сумом спостерігають на будівництво «шахового» клубу, яке почали зводити минулого року зовсім поруч з берегом. Але це лише початок.

Серед пірнальників були і люди, які за останні кілька років передали у приватну власність майже усю землю навколо озера. Аж до води, тобто без врахування прибережної захисної смуги. Всупереч закону. Звісно, вони то цим менше хваляться, аніж пірнанням, точніше зовсім не хваляться, але факт залишається незмінним, уся земля тепер там приватна. І процес забудови там лише розпочався.

Влітку позаминулого року ми з товаришем на велосипедах вирішили об’їхати навколо озера. Але в певний момент вперлися в огорожу, яка виходила прямо до води. Незаконну огорожу. Зважаючи на темпи, яким нині ведеться будівництво в місті підозрюю, що це станеться дуже швидко.

Про проекти типу «Зелена доріжка» вздовж річки та озера, чи набережної навколо озера, по якій можна було б гуляти, бігати, їздити велосипедом, на жаль, мови немає. А шкода, дуже шкода. Якщо землю вже роздали наші борці за благо народу, то хоча б для міста щось хороше могли б лишити.

Влітку цього року я кілька разів ходив на озеро, але вже не купався, санстанція не рекомендувала, вода забруднена.

Депутати Бляшин та Довжаниця пробували щось там поліпшити, навіть цілу програму розробили, а міська рада затвердила. Але щоб програма не лишалась на папері потрібні дії, зокрема і кошти. (ще була історія Володимиром Кудріним, якого правоохоронці вирішили, очевидно, присадити через те, що він цікавився будівництвом на березі озера. То він і затих, а громада не підтримала його).

Нині все йде до того, що кількість незаконних стоків в озеро лише збільшуватиметься. Чи думали про це наші політики, пірнаючи на Водохреще не знаю. Але ж, блін, це наше місто і наше озеро, потрібно подумати, поки ще не пізно. Потрібно зробити усе, щоб була набережна і не було стоків, щоб можна було гуляти навколо озера і купатися у чистій воді. Як вважаєте?»,- пише Клічук.

Крім озера у Рівному аналогічна ситуація може виникнути і на гідропарку. Адже вже багато років за територією неподалік центру ніхто не доглядає. Ймовірно, її доводять «до ручки» спеціально, аби згодом віддати інвестору, який зможе звести там будинки, або розважальні комплекси.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: