У Дубенському інтернаті не поспішають «відкривати двері» хоспісу

Нещодавно в Рівненській ОДА вкотре заявили, що хочуть покращити умови пацієнтів дубенського хоспісу. Покращення вони бачать у тому, що пацієнтів і медперсонал потрібно «переселити» на п’ятий поверх Дубенського будинку-інтернату для громадян похилого віку. Мовляв, там кращі умови та будуть менші витрачання на ремонт приміщення.


Кореспондент місцевої газети «Скриня» намагався відвідати Будинок інтернат і оглянути стан п’ятого поверху, проте діючий директор був не в захваті від такої пропозиції і категорично відмовився, навіть, коментувати можливе «сусідство» із хоспісом.

Цими днями завідувач відділенням паліативної медицини (хоспіс) Вищого комунального навчального закладу «Дубенський медичний коледж» Рівненської обласної ради Микола Кружайло розповів про те, як працівники хоспісу відреагували на новину з переселенням. В перше чергу медики думають про пацієнтів, ймовірно, в приміщені Будинку інтернату їм було б комфортніше. Адже там більша територія. Є можливість облаштувати палати на одного пацієнта із зручностями, щоб він мав можливість почувати себе, мов у дома. В теперішньому хоспісі такого нема, бо пацієнти живуть «із сусідами», адже є обмеження в площі.

Проте є й мінуси у «переселенні», оскільки зараз хоспіс має зручне розташування. Зручне воно не лише для працівників хоспісу, а й для відвідувачів, студентів та волонтерів. А також хоспіс має власне подвір’я, де є можливість пацієнтам прогулятись на свіжому подвір’ї.

Коли комісія з ОДА повідомила керівництву паліативної медицини, що вони мають плани «переселити» їх в Будинок інтернат і в 2017-му році хочуть виділити кругленьку суму на ремонт одного крила на п’ятому поверсі, щоб створити комфорт пацієнтам і працівникам, то в хоспісі не знали, як на це реагувати.

Проте минулого тижня Михайло Кружайло зателефонував до нинішнього директора інтернату, щоб той показав йому і колективу хоспісу п’ятий поверх закладу, про який говорять в ОДА.

«Григорій Шумейко відмовився це робити. Тоді я попросив у нього номер мобільного телефону, оскільки в майбутньому, можливо, доведеться з ним співпрацювати. В цьому він мені теж відмовив. Важко прокоментувати чому так поводиться керівник інтернату. Це ж не по власній волі ми «переселяємося». Не ми це вирішуємо», - каже Кружайло.

(на фото - Михайло Кружайло)

Оскільки Григорій Шумейко не захотів показати керівнику паліативної медицини п’ятий поверх, то ми самі спробували напроситися на огляд. Вже у кабінеті директора інтернату Григорій Миколайович дає зрозуміти, що йому не до преси.

«Цей «сценарій», дівчата, пишеться не в Дубно, а в Рівному. Тому й там запитуйте, а мені тут нічого не відомо. І в даний момент в мене є виробничі проблеми. Займаюсь підготовкою до зими. Нащо вам наш п’ятий поверх? Я ще раз повторюю, що це питання «сире»», - говорить директор інтернату.

Також Григорій Шумейко на відріз відмовився показувати територію, яку в майбутньому можуть передати на потреби хоспісу. Якщо ж в інтернаті не квапляться «відкривати» двері для хоспісу, то в Рівненській і Острозькій єпархії УПЦ Київського патріархату, яка є суборендатором хоспісу, не поспішають з ними прощатись. Міський Дубенський благочинний прот. Василій Лозинський розповів:


«Ми задоволенні співпрацею з хоспісом. Якщо його все-таки «переселять», то в цьому приміщенні, де в сій час був монастир, майже нічого не зміниться. Маю на увазі - призначення буде теж саме. Зайві площі використовуватимемо для реалізації соціальної роботи нашої церкви.

Ксеня ГАЛИЦЬКА, газета «Скриня»

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: