«Скажена Рівненщина»: чому хворіють тварини і люди

Сказ – небезпечне вірусне захворювання, яким хворіють усі теплокровні, у тому числі й люди . Воно входить в десятку найнебезпечніших захворювань. Епідемічна ситуація в Україні і на Рівненщині зокрема – неблагополучна, стверджують фахівці. В Україні з 2000 року захворіло понад півсотні людей. В останні роки був пік. І Рівненщина у загальній статистиці теж відіграла не останню роль, інформує кореспондент ERVE.UA.


В нашій області за останніх два роки суттєво збільшилась кількість випадків захворювання на сказ. Якщо раніше було в межах 24-28 випадків на рік, то минуло річ – уже 58, тобто удвічі більше.

 

- У цьому – вже 44 випадки. Якщо конкретно говорити по видах, то останні роки на перше місце вийшли захворювання котів, у 2016-му уже 17 випадків, у минулому – 24. Що стосується інших, то собак – 10, лисиць – 12, 2 випадки великої рогатої худоби, 2 випадки – у кажанів і один у куниці, - зазначив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії ГУ Держпродспоживслужби в області Олександр Костюк.

 

Цікавий статистичний факт: із 1960-го року і до 2014-го на Рівненщині не було зареєстровано жодного випадку захворювання на сказ у людей. А віднедавна люди почали навіть вмирати.

 

- У 2014-му захворів чоловік у селі Біле Володимирецького району. Його за ніс та обличчя покусав його власний кіт. Цього року в червні, наприклад, кіт покусав жінку у Гощанському районі. Серед причин захворювання тварин – це порушений контроль за регулюванням лисиць у мисливських угіддях, яких повинна бути одна на тисячу гектарів, а по області є по дві і більше. А ще стало дуже багато бродячих тварин, які можуть передавати збудники. Тому й люди потрапляють у небезпеку, - прокоментувала лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних захворювань РОЛЦ Держсанепідемслужби Валентина Томицька.

 

Варто зазначити, що ветеринарна служба щороку планує понад сотню тисяч щеплень собак та десятки тисяч щеплень котів. Втім, держава не завжди виділяє коштів, аби вистачило для стовідсоткової вакцинації тварин.
 

Богдан ВЕРТИНСЬКИЙ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: