Рівненський начальник розповів, чому варто заборонити рекламу ліків

Увімкнувши будь-який телеканал, ми стовідсотково рано чи пізно побачимо рекламу ліків. І її настільки часто повторюють, що рано чи пізно ми, самі того не усвідомлюючи, вивчаємо слова із ролика напам’ять. І усе це робиться не просто так, а для того, щоб при потребі ми в аптеці придбали саме цей препарат. І усе ніби й нічого, але у такій рекламі є й зворотній бік медалі, інформує кореспондент ERVE.UA.


Довірливих глядачів лікують мало не від усього: головного болю, серцевого нападу, каменів у нирках, навіть від таких важких захворювань, як вірусні гепатити та ВІЛ/СНІД. Реклама лікарських препаратів — тема вибухонебезпечна. Будь-яка спроба повернути цей процес у правове поле призводить до потужної відсічі з боку як мас-медіа, так і фармацевтичного ринку. В Україні усі спроби поки що були провальними.

 

Зазначимо, що у країнах ЄС реклама безрецептурних препаратів дозволена, єдина країна, яка є винятком – це Норвегія, там не дозволяється подібна реклама на телебаченні.

 

Начальник Держслужби з лікарських засобів в Рівненській області Сергій Лебедь вважає, що українська реклама у тому вигляді, в якому вона сьогодні є – це швидше спонукання до самолікування.

 

- От ми чуємо: «випив – і нова печінка». Звісно ж, що це неправда. Але реклама таким чином сформульована, що людина думає, що, не дотримуючись дієт, бережно не ставлячись до організму, вона просто потім вип’є тридцять пігулок – і все в неї буде добре з організмом. Ні. На мою думку, реклама ліків сьогодні тільки здорожує їхню вартість, більше вона ніякого навантаження не несе.

Якби влада спромоглась тимчасово заборонити рекламу, на три чи п’ять років, а далі виписати чіткі грамотні правила для рекламування – це був би правильний шлях. А зараз закликаю наших громадян не жартувати зі здоров’ям і не купувати препарати, керуючись рекламою. Краще порадитись із лікарем, - розповів начальник Держслужби з лікарських засобів в області Сергій Лебедь.

Богдан ВЕРТИНСЬКЙ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: