Рівне залишилося без польського гранту на музей-меморіал біля «Авангарду»

17 жовтня оголосили результати транскордонного гранту «Польща — Україна —Білорусь». У фінальному голосуванні журі заявка Рівного на облаштування музею-меморіалу на місці колишнього палацу Любомирських більшість голосів набрати не змогла і потрапила у резерв. Як інформує кореспондент ERVE.UA, вона розглядалася у розділі «Спадщина» і боролася за майже мільйон євро. Загалом на грант подали 400 заявок.

У першому етапі спільний проект Рівного та Любліна набрав 39 балів з можливих 45. В результаті конкурсу фінансування отримало лише 17 проектів. Один із них будуть реалізовувати у сусідньому Луцьку. Список переможців ТУТ.

Після озвучення результатів начальник управління культури і туризму Рівного Тарас Максименко думав про оскарження рішення, втім вирішили цього не робити.

«Не буду применшувати інші заявки, але Рівне однозначно заслужило на цей грант. Ми будемо подавати проект на інші гранти, адже скрізь виграти не можливо. Ми отримали грант у парку, але дійсно потрапили у резерв по музею-меморіалу»,- зазначив Максимеко.

За його словами, 300 тисяч гривень які виділили з бюджету Рівного на розробку проектно-кошторисної документації меморіалу-музею будуть повернуті назад.

«Ми чекали оголошення результатів по конкурсу і лише тоді думали розробляти документацію. Жодна бюджетна гривня від нашої участі у даному проекті не постраждала».

Нагадаємо, що сам проект музею-меморіалу довелося суттєво змінити. І все через землю, на якій хотіли його звести. Адже її на 49 років віддали в оренду товариству «Ізотерм –С. 

За словами директора департаменту не інвестиційних проектів у міській раді Любліна Кшистофа Лондки, який був партнером у написанні проекту, для Рівного важливо зараз реалізувати виграний грант у Брюсселі.

«Дуже добре, що Рівне подає заявки на грант. Казати, що були якісь помилки і через це грант ви не виграли, однозначно не варто. Потрібно дивитися на це, як на процес. У розділі «Спадщина» у мене було 5 проектів, і лише один із них отримає фінансування. Часом на оцінки вливають політики, регіональна влада. Ми не можемо це контролювати»,- зазначив Лондка у розмові з кореспондентом ERVE.UA.

Він також додав, що у міській та обласній раді повинні бути створенні спеціальні відділи, які займаються виключно написанням грантових заявок.

Нагадаємо, що за майже півмільйонна євро у парку Шевченка облаштують палацик «На гірці». Нині йде оформлення документації, наприкінці жовтня у Рівному чекають на делегацію з Європи, які на власні очі хочуть побачити об’єкт фінансування. 

Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: