Проблеми із безпритульними тваринами у Рівному є, але вирішувати їх не поспішають

У минулому році у Рівному нарахували 900 безпритульних собак. На їх стерлізацію та часткове утримання з бюджету міста щороку витрачають півмільйонна гривень, інколи й більше. І якщо собак ще можуть підрахувати, то безпритульних котів аж ніяк. Оскільки не діє жодна місцева чи всеукраїнська програма. Про це сьогодні говорили у Центрі комунікацій «Медія», інформує кореспондент ERVE.UA.

За словами завідувачки Центру стерилізації безпритульних тварин «КАТП-1728» Тамари Лук`янчук, вольєри які розташовані на вул. Київська, 100 г, розраховані на тимчасове перебування лише 50 собак. Втім доводиться інколи розміщувати на кілька десятків більше.

(Тамара Лук`янчук - на фото ліворуч)

«Місця для тварин не надто багато, але ми очікуємо що скоро розпочнеться будівництво нового великого двоповерхового приміщення на цій території. Проект вже готовий, ним опікується УКБ Рівненської міської ради. А поки працюємо у звичному режимі. Жаль, але ми не можемо фізично тримати довго тварин, адже ми лише Центр стерилізації, а не притулок. Через певний період часу їх доводиться відпускати. Намагаємося «пристроїти» у хороші руки. Всі охочі можуть взяти у нас собаку, для цього експерти вам все розкажуть про психотип собаки і тд. Потрібні нам і волонтери, які б могли допомагати із вигулом собак»,- каже Тамара Лук`янчук.

Щороку в Рівному фіксують не один випадок отруєння тварин і це не зважаючи на те, що Україні діє закон про кримінальну відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Втім винуватців шукати не поспішають. Говорять і про те, що до отруєнь тварин можуть бути причетні працівники комунальних служб міста. Пошуком інформації нині займаються волонтери.

«У районах працюють групи самооборони, які відстежують певних персонажів. За цей період ми зібрали багато інформації. Проте поки не матимемо достатньо доказів, не можемо її оприлюднювати. Ще кілька років тому у поліції були відомості про угрупування, яке вбивало тварин. Вважаю, що питання не вирішуються через погану комунікацію між міським головою та слідчими органами і відповідно оперативної реакції влади немає на такі події. Нині ж ми хочемо залучити приватного детектива, який допоможе шукати людей, які шкодять тваринам»,- зазначила керівник проектів ГО «Еко-Проджект Груп» Алла Лосік.

Окрім отруєння тварин час від часу фіксують випадки нападу на людей і це стосується не лише безпритульних, а й свійських. Психолог Анна Нижник зазначає, якщо ваша дитина стала жертвою нападу тварини її слід заспокоїти. В жодному разі не кричати та не сварити, а взяти її на руки, обійняти та визнати, що її покусали. А не казати, що нічого не трапилося, як це більшість робить.

«Ми часто самі залякуємо дітей тваринами, кажемо, щоб не підходили до них і таким чином формуємо неадекватну реакцію. Не варто сварити, а потрібно визнати і пояснити дитині що її таки вкусили. Не варто відволікати її увагу чи висміювати. Якщо страх не проходить, тоді рекомендую звернутися до психолога», - зазначає Анна.

Крім питання безпритульних собак у Рівному, нещодавно заговорили за котів. На найближчій сесії Рівнеради депутати повинні розглядати питання визначення котів частиною екосистеми Рівного. Ініціатором електронної петиції, яку підтримала необхідна кількість рівнян, була Наталія Ющук. Зоозахниця наполягає щоб в багатоповерхівках міста відкрили одне-два віконечка в підвальні приміщення. Каже, що таке практикують вже давно у Польщі, і віднедавна у Львові.

«Мене дивує коли керівники ОСББ кажуть, що коти можуть пошкодити комунікації, які знаходяться у підвалах чи там буде розплідник бліх. Але це не правда, швидше це зроблять миші»,- каже Наталія Ющук.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: