«Полягаємо і не дамо». Рівняни проти знесення трьох МАФів у центрі (ФОТО, ВІДЕО)

Троє власників МАФів на вулиці Пересопницькій, які розташовані у дворі будинку №28, сьогодні відстояли своє право, і їхні об’єкти не знесли, як планували. Вони кажуть, що не проти перенести «бізнес» деінде, але лише коли буде рішення суду, а не лише виконкому. Адже переконанні, що дії влади поки незаконні. Про це повідомляє кореспондент ERVE.UA.

Три мафи стоять в рядочок, при вході у центральний ринок. Один із них, де раніше ремонтували взуття, вже більше півроку не працює. Його власник - Степан Шевчук. Чоловік живе у будинку під боком. Каже, що через поганий зір працювати більше не може.

«Ще при Радянському союзі мені міська рада дала тут місце і я почав працювати. Тоді землю взяли в оренду і мене пересилили в сусідню будівлю, а згодом я повернувся вже на правах суборендаря. Цей кіоск я вже й сам подумував знести, бо ж навіщо він буде місце займати. Вже давно нам приходили листи з тим, що його хочуть знести, але ніхто не пояснював чого»,- каже Степан Шевчук.

Ще один кіоск, де ремонтують мобільні пристрої, належить Олексію Титаренку. Він переконаний, що знесення незаконне, оскільки немає рішення суду.


«Земля перебуває в оренді, а ми вже суборендарі. Відповідно, орендар має з нами розбиратися, а не міська влада. Орендує землю Валерій Костюк»,- переконаний Олексій.

Його підтримує і власник кіоску «Ремонт годинників» Валерій Масевич. Чоловік каже, що сьогодні вночі невідомі приїхали і відімкнули кіоск від електропостачання.


«У мене є рубільнік. Вони б могли прийти і все спокійно зі мною вирішити, а не посеред ночі відключати світло. Я не можу взагалі зрозуміти, що тут робить міська влада. Земля в оренді, то нехай Костюк із ними розбирається. Цікаво й те, що у 2014-му році в нього закінчився договір оренди. 35 депутатів міської ради проголосували проти продовження. Тоді, він через господарський суд скасував їхнє рішення і тепер він орендує цю землю до 2024-го року»,- говорить Валерій Масевич.

Цікаво є й те, що мешканці будинку, в дворі якого розташовані МАФи, виступають за те, щоб їх не зносили. Кажуть, що кіоски стали їхньою огорожею.

«До нас постійно лізли у двір наркомани, бомжі. А тапер хоч спокійно. От заберуть вони ці кіоски і що? Хто поставить нам забор? Все ляже на плечі мешканців, а ми з пенсій грошей не назбираємо»,- бідкається одна із мешканок. І додає, що мовляв, орендар землі, планував неподалік їхнього дому будувати чотирьох поверховий торговий центр.

На місце знесення МАФів прийшли майже всі члени комісії з питань звільнення території міста Рівне від незаконно встановлених тимчасових споруд. Серед них працівники УЖКГ, управління архітектури та містобудування, а також депутати.


 

Голова комісії, заступник мера Рівного Віталій Герман каже, що демонтаж об’єктів мали провести відповідно до рішення виконкому, яке прийняли ще у 2015 році.

«Після демонтажу об’єкти будуть перенесені для тимчасового зберігання на територію Тресту зеленого господарства. Питання право власності ми не оскаржуємо. В одного із власників є погодження головним архітектором міста, ще у 80-х, щодо розташування кіоску. Однак, з того часу Україна стала незалежною і змінилося законодавство. Проте нині ці об’єкти працюють без дозвільних документів. У власників немає паспорта прив’язки для встановлення тимчасової споруди. Управління містобудування та архітектури такі дозволи починаючи з 2015-го року не надавало. Відтак вони вже два роки встановленні тут незаконно»,- зауважив Герман.

Втім через те, що проїзд спеціального крану до МАФів, які планували знести, заблокували автівками. До слова, одна з них належить власнику кіоску. Демонтаж перенесли на інший день. Чиновники кажуть, що не були готові до саботажу і обов’язково повернуться, аби виконати роботи.Натомість на власників авто скали акт. Наступними об’єктами на знесення – два кіоски на вулиці С.Дем`янчука.

Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: