Поліцейський патруль у Рівному в цифрах: хто, коли і скільки

фото: dreamkyiv.com

У Рівному буде велосипедний патруль. Не в цьому році, але буде. Скоріш за все, уже з весни. Принаймні, для цього є всі підстави і всі шанси. Кореспондент ERVE.UA поцікавився у головного «копа» Рівного Сергія Мерчука, як це виглядатиме і чи дорого обійдеться. 


Забігаючи наперед, варто сказати, що вело патруль буде нести службу переважно там, де патрульні поліцейські зараз не можуть впоратись у пішому порядку або проїхати на авто: парки, житлові зони тощо.- Міська рада нам виділила 100 тисяч гривень. За ці кошти ми, попередньо, плануємо придбати 5 велосипедів з повним обмундируванням і комплектуючими до них (сумки, шоломи, рації, спецсигнали, проблискові маячки, буде інша форма). З весни ми вже почнемо роботу. Колеги в інших містах вже закупляли велосипеди, там досвід показує, що вони хороші, зручні, ніхто не скаржиться. І є ефект – злочинців ловлять, - говорить Сергій Мерчук.

На питання кореспондента, скільки приблизно коштуватиме один велосипед, головний рівненський патрульний підрахував: сам велосипед буде орієнтовно коштувати 12 тисяч, додаткове екіпірування – ще плюс тисячі 4. Тобто, усе разом коштуватиме 16 тисяч в комплекті. Якщо 16 помножити на 5, виходить 80 тисяч. Решта зі 100, додав пан Мерчук, буде залишена як резерв на обслуговування, адже велосипеди теж ламаються. 


(велопатруль в Ужгороді, goloskarpat.info)

Щодо самого впровадження, то до нього потрібно буде готуватись. Невдовзі «копи» визначаться, хто поповнить новий склад велопатруля. 

- Обов’язково буде додаткове навчання. Як у Києві запускався велопатруль, - а керує ним там представник з Рівного, - то він розповідав, що було навчання понад три тижні: були тренери, вчили правильно їздити, затримувати, як лишати велосипед і таке інше. Тому і в нас буде додаткове навчання, - підсумував Сергій Мерчук. 

Зазначимо, що велосипедна поліція наразі є вже у багатьох україських містах. У Рівному ж депутати міської ради навіть сперечались щодо того, чи варто поліції давати гроші. Дехто з обранців ображався, що патрульні не надають преференцій слугам народу.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: