Перший музей-меморіал у Рівному сильно «поріжуть». І все через орендаря?

Сьогодні, 27 квітня, на сесії Рівнеради депутати погодили виділення 300 тисяч гривень з бюджету на розробку проектно-кошторисної документації першого у місті музею-меморіалу. Як інформує кореспондент ERVE.UA, завдання виконуватиме творчо-виробнича фірма «Архсервіс», яка займалася передпроектними роботами.

Гроші на саме будівництво, а це більше мільйона євро, виділить Європейський Союз. Однак лише в тому разі, якщо виграє транскордонний грант. Рівненський проект дійшов до фіналу, і отримав високу оцінку під час презентації у Польщі. Однак, і презентацію, і сам проект музею-меморіалу, доведеться суттєво змінити. І все через землю, на якій хотіли його звести. Адже її на 49 років віддали в оренду.

«В остаточному проекті музей буде змінено через наявність орендаря. Ми змушені з цим рахувати. Адже, якщо виграємо грант і будуть виділені кошти, доведеться влізати у суди, а цього допустити не можна. Через це музей доведеться зменшити. Стилізованого фундаменту не зможемо зробити, бо реальні розміри палацу Любомирських були більші. Окрім того, до розкопок музею і модифікації решток, які ми знайшли, доведеться йти по алеї. Фактично це буде той самий проект музею під відкритим небом, але в інших розмірах. Зменшиться з усіх сторін на 15-16 метрів»,- зазначив кореспонденту ERVE.UA начальник управління культури і туризму Рівного Тарас Максименко.


Він зауважує, що ця земельна ділянка, яка розташована неподалік стадіону «Авангард», була передана товариству «Ізотерм -С» в оренду із порушенням. Власником фірми є колишній секретар Рівненської міської ради Юрій Торгун (з травня 2006 року по жовтень 2010 року). За попередньою інформацією, на ній планують звести багатоповерхівку.

«До Торгуна приходила група краєзнавців, які беруть участь у розкопках. Він послався на те, що у нього є зобов’язання перед компанією «Інтегралбуд» і була підписана інвестиційна угода. Але за їхніми словами, у них немає інтересу в будівництві на цій ділянці. Скоріш за все ця ділянка цікавить лише самого Торгуна»,- додає Максименко.

(фото - ОГО)

Позицію Юрія Торгуна поки почути не вдалося. У телефонній розмові з кореспондентом ERVE.UA він повідомив наступне: «Я їду на кермом на автомагістралі. Звільнюся лише після 3-го травня».

Цікаво те, що про орендаря земельної ділянки в управлінні культури і туризму вже давно знали, але проект готували по «старих» розмірах. Кажуть, не думали, що проект дійде до фіналу.

«Таких проектів, як наш, було подано 350, а пройшло 160. Відхилили дуже сильні проекти. До прикладу Івано-Франківськ теж хотів збудувати музей історії. Але таких пропозицій від обласних центрів, як наш не було. Нині ж наші шанси на перемогу дуже високі і потрібно зробити все для того»,- додає Максименко.

Зазначимо також, що в разі перемоги на грантовому конкурсі будівництво музею-меморіалу триватимуть протягом кількох років. Після чого його передадуть на баланс управління культури і туризмі Рівного. За попередніми підрахунками вартість утримання комплексу складе 2, 4 мільйони гривень. Там працюватиме 40 спеціалістів. Планується, що у рік об’єкт буде заробляти мільйон гривень.

Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: