Нардепи пропонують реєструвати домашніх улюбленців…по 170 гривень

фото:pets-wiki.com

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про реєстрацію і чіпування домашніх улюбленців під номером 7220. Серед десятка авторів нардеп з Рівного Андрій Лозовий. Про це інформує ERVE.UA. 

Законопроект передбачає обов’язкову реєстрацію диких, бездомних і домашніх тварин. За перші дві категорії заплатять з бюджету, за останню – власники. Вартуватиме реєстрація - 170 гривень. Після чого тварині дають довічний порядковий номер, який потрібно прикріпити до ошийника тварини. У разі переїзду з домашнім улюбленцем, власник повинен буде про це повідомити ветеринара.

За умертвіння вагітних домашніх тварин і їхнє усипляння в присутності дітей згідно законопроекту передбачається штраф і навіть кримінальна відповідальність.

За те, що власник не прибрав на вулиці екскременти домашніх улюбленців доведеться заплатити від 850 гривень до 1 тисячі 700 гривень. А за використання тварин для жебракування від 5 тисяч 100 гривень до 20 тисяч 400 гривень. Така ж сума штрафу накладатиметься за розведення безпородних домашніх тварин «на дому». За відмову від стерилізації тварини - 3 тисячі 400 гривень до 20 тисяч 400 гривень. Заборонять продавати котів та собак з рук без документів - 340 гривень до 20 тисяч 400 гривень.

Рівнянин Максим Безека, який є власником кота на прізвисько «Мілхауза» вважає, що навіть якщо закон буде прийнятий за основу правки будуть ще вносити.

«Врегулювати облік бездомних тварин все ж варто було б. Щоправда, я не впевнений, чи у ветеринарних службах готові до реєстрації домашніх тварин - виглядає все дуже сировато. Але звісно ж, якщо потрібно буде заплатити за реєстрацію, думаю, це не буде проблемою», - зауважує Безека.

А ось, власник котів «Хантер» та «Нора» Володимир Морозюк переконаний, що у законі є пункти, які дуже потрібні.

«Відповідний проект закону передбачає обов`язкову реєстрацію всіх тварин і за них повинна буде заплатити місцева влада. Це шалені суми коштів, які будуть витрачені не зрозуміло куди. Адже ніхто не контролюватиме цей процес. Також вказано, що цей законопроект передбачає введення штрафів і кримінальної відповідальності за умертвіння вагітних домашніх тварин і їхнє усипляння в присутності дітей.

Тобто наразі дані дії не відносяться до розряду «жорстокого поводження з тваринами»? Штрафи за не прибирання екскрементів собаки та за використання тварин для жебракування - це потрібний крок. Якщо даний законопроект все ж таки приймуть, він буде більше впливати на власників собак. Адже кіт живе виключно в квартирі, і я не думаю, що власникицих тварин масово почнуть реєструвати своїх домашніх улюбленців», - зауважив Володимир Морозюк.

Дарина ГАПОНЮК

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: