Корупція в університетах Рівного: ректори вишів визнали проблему

У трьох найбільших державних університетах Рівненщини розповіли, що думають про таке уже дещо заїжджене слово, як «корупція». Мова йде про РДГУ, НУВГП і Острозьку академію. Про це інформує ERVE.UA.


На питання про те, чому студенти змушені й досі витрачати додаткові кошти на сесію, відповіли ректори вишів у програмі «Громадська приймальня» на РТБ. При чому двоє очільників визнали, що їхні викладачі беруть хабарі, а один – категорично заперечив. 


Керівник РДГУ Руслан Постоловський прокоментував це так: - Я не буду казати, що такого нема. Є! Треба в такому випадку прийти або до ректора і про це розказати, або просто дзвонити «102» в поліцію, СБУ, прокуратуру – і хай займаються таким викладачем. Ну моральний же фактор має бути. Ну як так… от я читаю курс історикам. І що, я би сказав, що «плати мені за те, що я поставлю тобі оцінку»?! Та я би провалився крізь землю. Але є такі, і немало, що там казати, - визнав ректор РДГУ.

Керівник Острозької академії, Герой України Ігор Пасічник (по ліву руку від Президента) називає ситуацію в своєму університеті абсолютно відмінною:- Я стовідсотково можу сказати, що в Острозькій академії навіть не створюються такі ситуації (вимагання хабара, - ред.). Я за це відповідаю! У нас було вже стільки перевірок, що я можу точно констатувати – це виключено. Але тепер ця тема хабарництва вже перейшла у таке просте говоріння, що мені здається, що скоро ми будемо давати хабаря нашим абітурієнтам, щоб вони до нас вступали, бо їх постійно не вистачає, - зазначив ректор НУ «Острозька академія».

Не відхрещуються від хабарництва в Національному університеті водного господарства та природокористування. Там, зі слів керівника вишу Віктора Мошинського, почали із цим явищем війну: - Непроста ситуація, я часто чую нарікання в рамках свого закладу і з боку батьків, і з боку студентів.  Явище це давнє і воно є абсолютно в усіх університетах, і чи ми будемо казати, що воно є чи його нема – нічого від того не зміниться. Через те ми в НУВГП створили центр незалежного оцінювання якості знань студентів, тобто викладач, що читає предмет, він не приймає екзамени і заліки. Студент не знає, хто буде приймати, кому нести гроші. Цього року ми запустили це для магістрів і результат відчутний. Якщо хотіти – завжди можна зробити. Але ж студенти і самі іноді пропонують, бо працюють і кажуть, що важко здати. Перепрошую, але тоді і вони – співучасники злочину, - розповів ректор НУВГП. 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: