Кому ж дістанеться «золоте» місце у госпітальній раді?

ілюстраційне фото:bastion.tv

До кінця 2017 року в Україні триватиме створення госпітальних округів. Робота над їхньою появою відбуватиметься у три етапи. Перший – це створення госпітальних округів, другий – госпітальної ради, третій – розробка плану розвитку госпітального округу. Вчора, 15 червня, на сесії Рівнеради обговорили можливість створення госпітальної ради. Проте голосування перенесли на наступне засідання. Адже у депутатів виникли розбіжності щодо членів такої ради. Про це інформує кореспондент ERVE.UA.


Перший етап реформи вже виконаний

Нині на Рівненщині сформували три госпітальні округи з центрами у Рівному, Дубно та Сарнах. До Рівненського госпітального округу входять Костопільский, Березнівський, Гощанський, Корецький, Здолбунівський, Острозький та Рівненський райони з адміністративним центром у місті Рівне. Сарненський округ з центром у Сарнах складатиме Зарічненщина, Володимиреччина, Рокитнівщина, Дубровиччина і Сарненщина. У Дубенському окрузі будуть Млинівський, Дубенський, Радивилівський, Демидівський райони з адмінцентром у місті Дубно.


Другий етап - загальмували

Другим етапом створення госпітальних округів – це поява госпітальної ради. За визначенням Міністерства охорони здоров’я України, госпітальна рада це дорадчий орган, який створений, аби координувати дії та розробляти пропозиції для покращення роботи госпітального округу.

Членами госпітальної ради є представники міст обласного значення, районів, ОТГ, делеговані для роботи у складі госпітальної ради рішенням відповідних місцевих рад пропорційно до чисельності населення. За словами начальника управління охорони здоров’я Рівненської області Юрія Осіпчука, у Рівному буде шість членів цієї ради.

Кандидатури, які можуть увійти у склад госпітальної ради: начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів, юрист управління Інна Хімін, головний лікар міської дитячої лікарні Микола Надєйко, начальник управління охорони здоров’я Рівненської області Юрій Осіпчук, головний лікар центральної міської лікарні Євген Кучерук, депутат Галина Кульчинська, представник громадськості Юрій Лазаревич.

«Ми на сесії мали делегувати членів з міста Рівного. Враховуючи те, що центр округу в Рівному, основне навантаження на надання медичної допомоги особливо вторинного і третинного рівня, падає на місто», - каже Осіпчук.


Він також зауважує, що у склад госпітальної ради повинен входити начальник міського управління охорони здоров’я, юрист та представник громадськості.

«Я взагалі наполягав, щоб у раду входили депутати місцевих рад. Окрім цього, також має обов’язково бути представник від громадськості», - зазначає Юрій Осіпчук.


«Золоте» місце у раді


На думку Юрія Осіпчука, громадськість у госпітальні раді має представляти представник ГО «100 відсотків життя» Юрій Лазаревич. За його словами, цей чоловік «дуже багато допомагав в охороні здоров’я по області».

Натомість міський депутат Олександр Курсик пропонує кандидатуру екс-начальниці міського управління охорони здоров’я, а нині заступниці, Вікторії Покоєвчук.

«Через те що було мало громадськості в госпітальні раді ми і не голосували. А було б непогано, щоб громадськість сама вирішила, кого вона хоче бачити у складі ради. Ми наполягаємо на Вікторії Покоєвчук, тому що їй громадськість довіряє», - зауважує Олександр Курсик.

На цьому місцеві депутати і розійшлися. Вирішили що до наступному засіданні сесії Рівнеради вони зможуть обдумати це питання. А поки в області лише зробили перший крок до створення госпітальних округів.

Вікторія МАКСИМЧУК

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: