Експерти розповіли що роблять у Рівному для того, аби місто стало доступним для людей з інвалідністю

Рівне як і більшість міст України не надто комфортне та доступне для людей з інвалідністю. Щоправда за останні кілька років позитивні зміни все ж є. Зокрема озвучення зупинок в тролейбусах, закупівля низькопідлоговогового транспорту, вкладання тактильної плитка біля пішохідних переходів. Не вирішеною проблемою залишаються пандуси, пішохідні зони та інші перепони. Про це заявили експерти під час прес-конференції у Центрі комунікацій «МедіЯ», інформує кореспондент ERVE.UA.

За словами, радника міського голови Рівного з питань людей з інвалідністю Петра Поліщука, часто ремонтні роботи з покращення виконують не правильно.

«Наприклад тактильна плитка повинна лежати перпендикулярно до переходу, а вони чогось кладуть навскоси і людина іде діагонально переходу. Не всюди понижені переходи. Міська влада закупила 6 низькопідлогових тролейбусів, ще один аналогічний львівський їздить. Щоправда не завжди водії під’їжджають до брівки, але це вже питання інше. Нещодавно була реконструкція площі біля органного залу - поклали плитку, зробили стовпчики, щоб машини не їхали на тротуар. На даний момент, вони мабуть попросили два стовпчика зрізати, бо в них автобус там стає. І ті стовпчики зрізали саме на переході і там залишилось приблизно 3 см. Людина будь-яка, навіть зряча, може перечепитись і впасти»,- зауважує Поліщук.

У липні цього року втуплять у дію нові державно-будівельні норми, відтак контроль за новим будівництвом буде жорсткіший і будуть вимоги відповідні сьогоденню, а не радянські. Про це зауважив заступник міського голови Рівного Віталій Герман.

«Тоді ДАБК зможе контролювати їх дотримання, а отже і зросте кількість об’єктів, які стануть зручними для усіх груп населення. Нині один-єдиний заклад у Рівному який відповідає усім стандартам і не лише українським – це ЦНАП. Але це стало можливим лише через активність громади, зокрема Петро Поліщук давав свої рекомендації. Тому активність громадян дуже потрібна в таких питаннях, бачите порушення – звертайтеся і будемо вирішувати», - каже Герман.

Втім наголошує, що будівництво об’єктів третього рівня складності, а це школи, садочки, торгові центри, АЗС, не зважаючи на децентралізацію продовжує контролювати Державна архітектурно-будівельна інспекція України, а не місцеві чиновники. Відтак, вплинути на таке будівництво вони не можуть.

Щодо питання працевлаштування осіб з інвалідністю, то наразі на обліку у Рівненському міському центрі зайнятості перебуває дві сотні осіб з інвалідністю. З початку року два десятки з них вдалося працевлаштувати.

«Нині роботодавцям компенсовується сплата єдиного внеску за умови, якщо вони працевлаштовують людину з інвалідністю на новостворене робоче місце. Також особи з обмеженими можливостями мають змогу виконувати так звані громадські роботи - людина отримує додатковий заробіток, при цьому виплати по безробіттю зберігаються. Ті, хто бажає відкрити власний бізнес теж мають додаткову допомогу. У центрі зайнятості людина з інвалідністю проходить курс навчання з підприємницької діяльності, створює бізнес-план, захищає його, реєструється як підприємець та отримує разову грошову допомогу на втілення ідеї»,- розповідає заступник директора Рівненського міського центру зайнятості Світлана Ротар.

Зауважимо також, що у Рівному люди з інвалідністю можуть безкоштовно викликати спеціальне таксі, яке доправить їх до будь-якої установи.

«За останній рік його викликали близько 3 тисяч разів. Реалізовує програму громадська організація «Рівненське міське товариство інвалідів з порушеннями опорно-рухового апарату». Для того, щоб його викликати, потрібно зателефонувати 26-07-75», - розповідає начальник відділу соціально-побутового обслуговування інвалідів Анна Ігнатова.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: