Чотирьох рівненських патрульних канадці вчили кататися на велосипедах (ФОТО)

У липні в Рівному має запрацювати велопатруль. Для цього міська рада вже виділила 100 тисяч гривень. За ці гроші купили 5 велосипедів та спецзасоби. Наприкінці травня розпочалися спеціальні навчання, які пройшли чотири правоохоронці. Серед них і Андрій Медведь. Чоловік розповів кореспонденту ERVE.UA де і як працюватиме велопатруль.

33-річний корінний рівнянин Андрій Медведь працює у патрульній поліції інспектором роти №3. На велосипеді їздить уже три роки, тому його не потрібно було довго запрошувати у велопатруль.

За п`ять днів навчили всього

За словами Андрія, для нього, як для велосипедиста, навчання було дуже цікавим та пізнавальним.

«Розпочалося воно 29 травня, а завершилося 2 червня. Інструктори велопатруля вдосконалювали наші навички з водіння велосипеда. Нас навчали як правильно застосовувати велосипед при охороні громадського порядку, як максимально швидко та безшумно підібратися до правопорушника, щоб його затримати.

Також показували різні прийоми, наприклад, «клин», «коридор» або як правильно з`їжджати зі сходів», - розповідає Андрій.

Тренери приїхали із Канади

Тренували велопатрульних тренери із міста Калгари, що у Канаді.

«Інспектори, які нас тренували мають двадцять років велопатрульного стажу. Тренери приїхали навчати українських інструкторів з Києва, Житомира, Івано-Франківська, Запоріжжя та інших міст. Навчають іноземці за проектом підтримки підготовки поліцейських за підтримки уряду Канади», - зазначає патрульний.

Куди не їдуть автомобілі, поїде велопатруль

«Зокрема це парки, майдани, сквери, Набережна, Устя, Гідропарк і Басів Кут. А також в решті місць великого скупчення людей».

Скільки буде велопатрулів невідомо

Нині спецнавчання пройшло лише четверо патрульних. Поки не зрозуміло, скільки працівників патрулюватиме місто. За словами Андрія, з кількістю у понад 200 тисяч мешканців, у Рівному повинно бути 8 патрулів.

«Велопатруль працюватиме як у будні, так і у вихідні. Ми розмовляли з велопатрульними які уже працюють по Україні, то вони по два дні працюють, а два відпочивають».

Вікторія МАКСИМЧУК 
Фото з особистого архіву Андрія Медведя

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: