Активіст розповів, чому суд Хомка із проектантами «Авангарду» - програшний

Міський голова Рівного Володимир Хомко заявив, що буде судитися із проектантами стадіону «Авангард». Зауваживши при цьому, що з бюджету на розробку документації вже витрачено мільйон гривень. Однак, на думку рівненського активіста Святослава Клічука, суд буде не на користь міської влади. І причиною цього є договір, який був укладений із львівською компанією «Артпростір», інформує кореспондент ERVE.UA.

Для початку процитуємо заяву Хомка:

«Ми зробили усі офіційні заяви, написали офіційний лист, що будемо розривати угоду. Будемо подавати в суд. Тобто усі дії офіційно ми зробили. У нас є офіційно затверджена угода, термін дії вийшов, вони повинні нам представити проект. Моїй злості немає межі, бо ми повелися на те, що ця організація була дотична до проектування «Львів- Арени», але якщо б повернути час назад ми б знайшли іншу організацію.

В угоді передбачена пеня, всі формальні дії по відношенню до цього проектанта ми зробили. У цій ситуації два варіанти: або до кінця року вони приносять проект і ми працюємо за цим проектом , або ми судимося і замовляємо інший проект в іншої проектної організації. Ми заплатили мільйон за проектування і будемо відсуджувати цей мільйон , і будемо шукати новий проект. Мені шкода часу , бо на новий проект ще рік буде потрачено. Хоча ескізний варіант того проекту мені дуже подобався».

Натомість, Клічук розказав чому виграти справу в суді не можливо:

«На цьому тижні лунають нові погрози судом. Тепер Володимир Євгенович погрожує уже фірмі, яка має зробити проект реконструкції стадіону. На жаль, більшість ЗМІ цитують його і подають інформацію дещо однобоко. Варто було б подивитися умови договору про виконання проекту, зокрема на терміни.

А терміну коли має бути пройдена державна експертиза там немає, написано - по факту проходження. А отже і суд завідомо програшний. Це варто було б згадувати у матеріалах.

Чому наші чиновники таким чином склали і підписали договір? Прозорро вже не звинуватиш, адже фірма вибрана без тендеру, уникаючи відповідних процедур. Не кажучи вже про потенційну економію, якої теж уникнули. Тисяч так 100-200.

Фірма виконавець вибрана не футболістами, активістами, і навіть не депутатами, а саме чиновниками міськвиконкому, конкретно Управлінням капітального будівництва, і питати потрібно саме з них. Або з їх шефа - Хомка В.Є. Цікаво, вони в цьому кварталі премії отримають, чи догани? Що зробити, щоб подібне не повторювалося?

На нашу думку:

1. Місто повинне приділити серйозну увагу підготовці тендерних комітетів своїх замовників. Вкладені кошти в їх навчання, а можливо і залучення нових спеціалістів окупляться в рази.
2. Не уникати проведення тендерів. Кулуарні вибори фірми призвели до того, що ми втрачаємо цілий рік на реконструкцію стадіону. Якої якості проект нам зараз дадуть, намагаючись хоч якось нормалізувати ситуацію, залишається лише здогадуватися.
3. Дати чіткий сигнал бізнесу - ми хочемо вас на наших тендерах, роботи вистачить усім, нам потрібні найкращі. І підтверджувати це на ділі.
4. Влада повинна навчитися визнавати та виправляти свої помилки. Час коли все вдавалося зам’яти уже в минулому.
Сьогодні активісти, журналісти, усі бажаючі можуть за пів години знайти будь-яку тендерну документацію, подивитися угоди, проплати, тощо. Чого немає онлайн, можна отримати запитом за тиждень. Тому приховати шило в мішку не вдасться.
5. Зі свого боку, ми готові допомагати, вчимо і консультуємо замовників, роз’яснюємо журналістам усі тендерні нюанси, зраду називаємо зрадою, а перемогу перемогою.

Ми віримо, що стадіон у нас таки буде. Але за тендером слідкуватимемо уважно, і залучимо активістів та журналістів з усієї України, аби чого не вийшло»,- написав Клічук.

Нагадаємо, що проектант реконструкції «Авангарду» офіційно презентували у квітні цього року. Після чого його мали направити на експертизу в «Укрдержбудекспертиза». Однак там стверджують, що проекту в очі не бачили.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: