Як справи із реконструкцією «Авангарду»? (ФАКТИ)

Ще у квітні офіційно презентували проект реконструкції рівненського стадіону «Авангард», однак ще й досі він не пройшов експертизу. Ба більше, невідомо чи документи взагалі здавали на перевірку. Адже в раніше озвученому ДП «Укрдержбудекспертиза» від проекту відхрещуються. То куди ж він подівся, намагався дізнатися кореспондент ERVE.UA.

Нагадуємо, що проект реконструкції розробляла львівська компанія «Артпростір». Вартувало це бюджету міста в майже 1, 5 мільйони гривень. 6 квітня цього року його показали громадськості. Після чого, проект узгодили на місцевому рівні. Мова йде про розроблений план мереж, які погоджує «Рівнеобленерго» та «Рівнеоблводоканал».

(на фото - Віталій Герман)

Тоді заступник міського голови Рівного Віталій Герман зазначив, що проект реконструкції планують відправити на експертизу до 10 червня. І проводити експертизу буде саме ДП «Укрдержбудекспертиза».

Однак сьогодні, коментувати ситуацію із проектом Герман відмовився і навіть ще раз назвати експертну організацію теж. Зауваживши, що він відповідає лише за будівництво, а за експертизу - мер Рівного Володимир Хомко.

«Всі питання до міського голови, він це коментує»,- підкреслив заступник.

Втім міський голова теж не захотів на пряму спілкуватися із журналістом ERVE.UA на цю тему і передав інформацію через свою прес-службу.

(на фото - Володимир Хомко)

«Ми чекаємо від підрядної організації підтвердження («Артпростір»,- прим.ред), що вони цей проект передали на експертизу. Цей документ вони пообіцяли надати до кінця тижня. Після того ми будемо з’ясовувати всі обставини. Згідно інформації розробника проекту, експертизу мало проводити ДП «Укрдержбудекспертиза»»,- зазначив керівник прес-служби міської ради Олесь Лопачук.

Варто зауважити, що замовником експертизи згідно договору, за словами начальника Управління капітального будівництва Сергія Кушніра, була саме компанія «Артпростір». І всі обов’язки проходження експертизи покладені саме на львівську фірму.


(ілюстрація проекту реконструкції стадіону «Авангард»)

«Остаточну суму коштів за розробку проекту фірма отримає лише після позитивного висновку експертизи. Ми заплатили їм аванс у розмірі 30% від вартості, а чи були ще якісь додаткові платежі я не пам’ятаю»,- зауважив Сергій Кушнір.

«Згідно слів проектантів проект реконструкції вже був поданий на експертизу, отримані зауваження, виправили їх всі і знову подали»,- додав Кушнір.

Цікаво й те, що ані у центральний офіс ДП «Укрдержбудекспертиза», який знаходиться Києві, ані у рівненську філію, що на Лермонтова, 6 (до слова, в одній будівлі з УКБ, яке курує процес) проект на експертизу не направляли. Про це нам заявили працівники установи.

То чи проходить проект експертизу взагалі, ми намагалися дізнатися у директора компанії «Артпростір» Михайла Білика.

(на фото - Олексій Олексюк)

«В нас на фірмі експертизою займається Олексій (Олексій Олексюк, головний архітектор проекту Олексій Алексюк«Артпрострі», - прим.ред). Він зараз у відрядженні, він в нас уповноважений спілкуватися зі ЗМІ. Я зараз нічого не хочу говорити. Якщо є можливість почекати до понеділка – зателефонуйте тоді»,- зауважив Білик.

Ми звісно можемо зачекати до понеділка, але таких понеділків впродовж літа було дуже багато. Якби проблем не було, то напевно ми вже мали б висновки експертизи і змогли оголосити тендер на будівництво. Адже тему реконструкції «Авангарду» педалюють всі: і керівництво «Вереса», і керівництво міста та області. Але реально процес стоїть на місці і ніхто нічого не знає. А якщо знає - мовчить. Факт лиш у тому, що ми вже втратили літо, за час якого могли якщо не почати реконструкцію, то закрити питання по тендеру.

Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: