Як рівнянин побував на Олімпіаді в Пхьончхані, або 5 корейських нюансів (ФОТО)

Своїми враженнями про ХХIII Зимові Олімпійські ігри та про країну кімчі (капуста) і соджу (улюблений тутешній напій) поділився рівнянин Михайло Іжик.

Нюанс № 1: Столичний

Столиця Південної Кореї – Сеул – дуже сподобалася своєю чистотою і високим рівнем культури місцевого населення (очевидно, що ці два явища завжди пов’язані). Сеул дуже постраждав під час Корейської війни (1950-1953), але за відносно короткий термін був успішно відбудований. Зараз це зручне, сучасне і цікаве місто з населенням 10 мільйонів осіб.

Місцеві архітектурні пам’ятки пов’язані насамперед з добою імператорів. Наш готель знаходився поблизу палацового комплексу Чхандоккун, який був побудований у XV столітті (ще до відкриття Колумбом Америки).

В Сеулі всі бажаючі мають можливість побачити зміну варти в розкішному палаці Кьонбоккун, в якому в епоху династії Чосон (1392- 1897 рр.) жила королівська родина.

Відразу хочеться відзначити, що у неділю в столиці Кореї зачинено майже все. Від пошти до більшості ресторанів та кафетеріїв. Це потрібно враховувати.

Нюанс № 2: Харчовий

Їжа є наріжним каменем нашого матеріального світу, незалежно від того, чи ви перебуваєте в Сеулі, чи в Бармаках. Корейська кухня – це мрія будь-якого м’ясофіла. Вегетаріанцям та іншим адептам кулінарної нетрадиційності тут, мабуть, буде нелегко. Основа – це барбекю, яке можна знайти практично всюди.

Смажене м’ясо є важливою частиною корейської культури. В його приготуванні охоче (ще б пак!) беруть участь всі без винятку корейці, незалежно від віку, статі та соціального положення. З м’ясом місцеві жителі споживають незліченну кількість різноманітних закусок, переважно з капусти (кімчі), лотоса і, здається… кропиви.


 

Нюанс № 3: Організаційний

Організація Олімпійських ігор є своєрідним показником загальної «спроможності» країни, її реального рівня, а не того, який активно демонструється назовні в ЗМІ.

На наш скромний погляд, корейці з цим завданням впоралися на «відмінно». Потрібно віддати їм належне. Певні незначні огріхи були, але загальної картини вони не псують. Все на досить високому рівні. Спеціальні швидкісні поїзди з Сеула до Пхьончхана, грамотна волонтерська підтримка, якісна атрибутика, дуже хороший wi-fi – винятково позитивні враження. Країна виявилася повністю готовою до події. 

Місцеві спортивні споруди мають вишукану мінімалістичну форму. В них немає показової фінансової пихи і непотрібної розкоші. Дуже витончено, довершено і зі смаком, як і належить спортивним будівлям, в яких слава здобувається через біль і піт.


Атмосфера в Олімпійському селищі дуже приємна і невимушена.

З вами запросто може заговорити незнайома людина, і поцікавившись з якої ви країни, сказати: «Зараз ми зіграємо ваш Гімн!».

Нюанс № 4: Спортивний

  

Головне візуальне враження – величезна кількість уболівальників з США. Вони помітно виділялися на загальному тлі своїм позитивним настроєм і оригінальним вбранням з безліччю значків, нашивок та інших меморіальних штук. Друге місце за численністю торсиди впевнено зайняли німці.

Попри близькість дуже людяної Піднебесної, китайської групи підтримки на Олімпіаді практично не спостерігалося. Причин тут декілька: і чисто спортивні (тамтешні спортсмени, будемо відверті, більш сильні в «теплих» видах спорту), і календарні (китайський Новий рік), і, можливо, політичні (певні протиріччя між КНР і РК на даному історичному відрізку, про які часто згадується в ЗМІ).

Українські ж вболівальники всупереч відстані, холоду та іншим демотивуючим факторам все таки приїхали підтримати своїх. І нехай група підтримки була нечисленна, але в плані емоційності і «відданості своїм до кінця» українці дадуть фору кому завгодно.

Будучи добре інформованими реалістами, ми традиційно покладали головні надії на біатлон. Як виявилося, спрацював олімпійський принцип «Головне – не перемога, а участь». Віримо в своїх і чекаємо наступних Ігор. Перемоги обов`язково прийдуть. Тим паче з такими відданими вболівальниками, які попри всі перепони долають солідні відстані, щоб підтримати земляків.

Вразив «Alpensia Biathlon Center» – сучасний комплекс, на якому проходили змагання з цього захоплюючого та непередбачуваного виду спорту.

Загалом, змагання запам`яталися не лише цікавою боротьбою, а й нелюдським холодом. Було помітно, що незвично себе почувають навіть окремі спортсмени.

Нюанс № 5: Загальне враження

Олімпійські ігри – це подія, яку однозначно варто відвідати. Атмосфера запам`ятовується на все життя. Це досвід, який можна отримати лише побувавши в епіцентрі спортивних баталій.

З почуттям виконаного обов’язку чекаємо на 20.. рік, коли Олімпіаду проведуть в Україні і можна буде з повним правом зробити порівняльний аналіз.

Михайло Іжик спеціально для ERVE.UA

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: