У Рівному власники мережі гіпермаркетів захопили чужу землю та зробили дорогу? (ФОТО)

Понад два роки рівнянка намагається повернути самовільно захоплену власниками мережі гіпермаркетів земельну ділянку. Мова йде про землю колишнього ЗСАТ «Плодорозсадник» у районі вулиці Макарова. Як повідомляє кореспондент ERVE.UA, шматок землі розміром у 0,26 га «захапав» Епіцентр. Факт захоплення підтверджується судовою експертизою.


«Епіцентр заасфальтував цю землю без згоди. Крім того проклав по моїй землі електрокабель високої напруги, через це ще близько 15 соток перебувають у забороні. Загалом через Епіцентр я втратила майже 50 соток землі. Я неодноразово зверталася до керівництва гіпермаркету з пропозицією врегулювати ситуацію мирним шляхом, бо не маю грошей на суди. На мій лист вони відповідали, що не вбачають ніяких порушень, а якщо я не заспокоюсь, то будуть скасовувати мій Державний акт на землю»,- зазначає власниця землі Віра Мірач. 



Жінка була на прийомі у мера Рівного Володимира Хомка, той  доручив спеціалістам розібратися у ситуації, які в результаті підтвердили самовільне захоплення.




За словами адвоката Юлії Щербяк, власники Епіцентру порушили дві статті кримінального кодексу України:

«Якщо ви захочете змінити цільове призначення своєї земельної ділянки, то вам необхідно буде по кілька разів зайти у десяток різноманітних установ за довідками, висновками, витягами, погодженнями, оцінками, обмінними файлами. Кожна із установ має свої терміни для підготовки документів. Така процедура в середньому триває 1 рік. Та схоже закон не для всіх На даний час земля сільськогосподарського призначення без будь-яких правових підстав заасфальтована ТОВ «ЕПІЦЕНТР К» та використовується не за призначенням.

Ситуація з Вірою Мірач це перша ластівка тих проблем, які будуть виникати на колишніх землях ЗСАТ «Плодорозсадник». На вказаних землях, які є паями, на даний час активно ведеться будівництво. Коли відбувається планування території під забудову, то відповідно до норм ДБН визначається певний відсоток під дороги загального користування, під об`єкти соціальної інфраструктури, під озеленення і будівництво. 



Епіцентр придбав пай, який межує з іншим паєм. Між ними польова дорога та немає ніяких доріг загального користування, адже ці землі не планувались під забудову.

У діях ТОВ «ЕПІЦЕНТР К», на мою думку, щонайменше два склади злочину — це Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво (ст.197-1 КК України) та Незаконне заволодіння ґрунтовим покривом  (ст.239-1 КК України)».

Нагадаємо, що мова про незаконне будівництво на землях ЗСАТ «Плодорозсадник» ведеться ще з 2006 року.  Частина паїв була продана, фактично за безцінь, проте велика частина власників земель ще й досі не можуть отримати всіх необхідних документів та користуватися землями.

Доки матеріал готувався до друку кореспонденту ERVE.UA повідомили, що Епіцентр не має наміру викупити незаконно захопленні землі, а пропонує щоб міська рада викупила її для суспільних потреб. Питання у такому випадку має розглядатися на сесії Рівнеради. 


Читайте також по темі: 
Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: