Стара команда нового «губернатора»

Владу в області поділила між собою провладна команда бізнесменів. Колись вони вчасно встигли перекочувати з одного політичного проекту в інший. І тим самим забезпечили собі подальше перебування у владі. В свою чергу, просяклий міжусобицями «УДАР» «розстанув» на очах. Зараз же старший і більш впливовий поділився з меншим. Адже для нього крісло голови Рівненської ОДА було кліткою із обмеженим простором для дій, а для іншого це – трамплін, з якого можна швидко піднятися, але боляче впасти. 


Надійне плече

Як повідомляє кореспондент ERVE.UA, до останнього моменту не було достовірно відомо, яку команду обере для себе Олексій Муляренко. Адже без надійних заступників зробити щось вкрай важко. А особливо, коли займаєш посаду для того, щоб набрати політичних балів та рейтингу серед простого люду, з якими можна буде вирушати на вибори мера. Вочевидь, Чугунніков порадив своєму товаришеві на старті не гарячкувати із кадрами.Саме тому першого заступника, який має повноваження не менші, як в голови ОДА, та амбіції керівника області - чіпати не будуть. «Озброєний» юридичною та економічною науками Юрій Приварський останніх півтора року виконував більше завдань, ніж при колишньому голові Сергію Рибачку. Він вирішував, які об’єкти будуватимуть в області та хто, слідкував за економічними показниками, промисловістю та проводив десятки нарад під прицілами телекамер. Відтак, люди знають Приварського в обличчя краще, ніж будь-кого іншого. Він добре розуміє, що повинен робити «губернатор» та може його легко підмінити. Тому доки молодий бізнесмен, який володіє заводом з виготовлення дверей, лише пізнаватиме ази та тонкощі своєї посади, перший заступник буде йому надійною опорою. Не виключено, що їхні шляхи через деякий час можуть розійтися через різні підходи та бачення. Та зараз все грає йому на руку. Приварський уже давно міг би стати самостійною фігурою та, на жаль, не має ніякої політичної ваги в області через те, що завдячує своєю посадою Віталію Чугуннікову і куму Дмитру Зайцеву (керівник ДФС у Рівненській області, - прим.ред).

Гуманітарне питання

Про те, що стілець хитається під «гуманітарним» заступником голови Рівненської ОДА Олександром Савчуком було відомо вже давно. Віталій Чугунніков не наважився його замінити, бо Савчук – «свободівець». Спочатку розрахунок вівся на підтримку цієї фракції кандидата на голову Рівненської облради від «Солідарності». Але через те, що після виборів у БПП довго не могли поділити усі «шкури», а тоді на цю посаду претендувало одразу троє кандидатів:  Юрій Благодир, Олександр Корнійчук та Михайло Кириллов, - націоналісти віддали свої голоси іншій політичній силі. Пізніше Чугунніков все ж отримав від цієї фракції у раді підтримку. Питання з Савчуком повисло на горизонті через його кепське здоров’я, адже частенько Олександр Іванович перебував на лікарняному, а виконувати його роботу - нікому.До останнього «Свобода» хотіла домовитися собі про політичні преференції. Після вивільнення посади Муляренком їх вабила посада секретаря Рівненської міської ради. Адже всім відомо, що це найвища посада у міський раді, з якої можна успішно змагатися за мерство. А у них для цього і підходящий кандидат є, і феноменальна підтримка електорату. Зауважимо, що «свободівець» Олексій Бучинський під час виборів міського голови у 2015 році зайняв третє місце. Проте «Солідарність» не ризикувала та не вступала у торги, адже вони уже  і так отримали від «Свободи» все, що було треба.

За інформацією із різних джерел, кореспонденту ERVE.UA стало відомо, що взяти до себе заступником Світлану Богатирчук-Кривко майбутньому голові Рівненської ОДА порадив Чугунніков.Пані Світлана – особистість цікава сама по собі. З 2005 року є членом Народної партії, орієнтованої на одіозного екс-спікера Парламенту Володимира Литвина. Як її висуванка, у різні роки обиралася депутатом Рівненської обласної і Рівненської міської рад. У 2008 році пробувала обратися мером Рівного, але програла Володимиру Хомку. Своїм кар’єрним стартом в чиновницьких кріслах вона завдячує своєму першому чоловіку. А хорошу репутацію отримала через плідну роботу в керуванні управлінням освіти і науки міськвиконкому при Вікторі Чайці. До того ж вона є депутатом обласної ради від фракції «Конкретних справ» під головуванням бізнесмена Богдана Файфури. Лідер цієї політичної сили звик дотримуватися дружніх стосунків з владою області не залежно від того, яких кольорів вона є. Адже «товаришувати» його змушує власний будівельний бізнес.

Вакантне місце

Після того, як з адміністрації «вигнали» Тараса Пустовіта через корупцію, його посада довго пустувала. Спочатку відбулася дивна історія з грузином-гастролером Іло Глонті, який просився до Чугуннікова у заступники. Але його призначення «заморозив» Кабмін, не надавши відповіді про можливість отримання Глонті українського громадянства. Тоді в адміністрації й самі не могли розібратися, яку посаду він має зайняти. Працювати реформатор ніби мав в освіті, але до роботи «свободівця» Олександра Савчука особливих претензій тоді не було. Пізніше Чугунніков клопотав перед Києвом, щоб місце його заступника віддали Муляренку. Та останньому відвели іншу роль на виборах. Вчора у Кабміні на співбесіду їздив багаторічний керівник департаменту економічного розвитку і торгівлі Ігор Тимошенко. Саме він буде тепер займатись питаннями ЖКГ, адже довіру до його кандидатури уже виявили. 

Ностальгія Гройсмана 

В політичному середовищі останній час множилися чутки про те, що призначення Олексія Муляренка може зірватися. Та й  пізніше Кабінет міністрів України не поспішав погоджувати його кандидатуру. Найнеймовірніший з міфів – це призначення Геннадія Москаля головою Рівненської ОДА.  Аргументація казки була залізобетонна – Сергія Князєва головним поліцейським для боротьби з бурштином призначили, тому потрібно ще й Москаля прислати, щоб дожати всіх бурштинокопачів. 

Насправді ж з Муляренком довго проговорювали його кроки на посаді, а пізніше прем’єр Володимир Гройсман викликав його до себе для додаткової співбесіди. Мабуть, очільника уряду замучила ностальгія, адже перші свої серйозні кроки в політиці він теж робив з керівної посади Вінницької мерії. Також кандидатуру Муляренка із самого початку підтримував місцевий нардеп-фронтовик Юрій Вознюк, який має свої зв’язки в уряді. Народний депутат в цьому неабияк зацікавлений. 

Як розповіли кореспонденту ERVE.UA люди з його оточення, він уже давно клопоче, щоб у рідний для нього по мажоритарці район головою РДА призначили його ставленика Володимира Пилипчука. Ніби новий голова Рівненської ОДА розглядав кандидатуру Пилипчука, як основну, на цю посаду. 


З усього видно, що недосвідчений майбутній голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко не зміг здивувати політичне середовище майбутньою командою, з якою працюватиме в адміністрації. І, не ризикуючи, обрав старі кадри, які йому залишили, щоб підстрахуватися. 

Богдан СЛОНЕЦЬ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: