Рівняни все частіше обирають «солодке» зарубіжжя

Ілюстраційне фото: OGO.ua

Все більше і більше українців виїжджають за кордон. Хто тимчасово на роботу, хтось взагалі «з кінцями». А все через злидні з якими вже набридло миритися нашим громадянам. Ми розповімо історії чотирьох молодих рівнян, які вирішили шукати кращої долі десь там, у Європі.

Однак для початку трішки офіційних даних. Станом на 1 січня 2017 року на Рівненщині зафіксовано 14,4 тисячі безробітних. І це лише ті, хто зареєстрований у центрі зайнятості. Проте після підвищення мінімальної зарплати, яка становить 3 200 грн, безробітних побільшає.

Читайте також по тему: ««Подачка» Уряду, яка «з’їсть» зарплату рівнян»

Як повідомили ERVE.UA в Управлінні державної міграційної служби в Рівненській області, за 2016 рік жителі краю оформили 58,5 тисяч закордонних паспортів, а у 2015 – 40831. Як бачимо за рік на 17,6 тисяч осіб більше.

«Зазвичай, це старші люди, які виїжджають за кордон сім`ями на постійне місце проживання. В основному їдуть в США», - зауважують в міграційній службі.

За даними Генерального консульства республіки Польща в Луцьку, яке обслуговує три області – Рівненську, Волинську та Тернопільську, у 2016 році 287 тисяч жителів трьох областей отримали візи. Це на 37 тисяч більше, ніж у 2015-му.

Нині на заробітки їде все більше молоді. Оскільки нових робочих місць значно менше, аніж випускників ВНЗ. 

«Я отримав свій квиток в майбутнє»

22-річний рівняни Владислав не захотів «протирати» штани на парах і сидіти у батьків на «шиї». У місті роботи не знайшов і вирішив поїхати у Польщу. Нині він працює у Радомско оператором машин.


Фото: ostarbeiter

«Після літньої роботи, де гнеш спину за копійки, зрозумів, що потрібно щось змінювати. Тоді й вирішив, що поїду за кордон. І уже через місяць я отримав свій квиток в майбутнє», - розповідає Владислав.

За його словами, за день роботи отримує приблизно 800 гривень (більше 100 злотих). Однак у місяць не витрачає більше двох тисяч гривень. Відтак може відкладати гроші. Хлопець зауважує, що поки не визначився чи буде залишатися у Польщі чи повернеться додому.

«Диплом не відіграє ролі»

20-річний Роман вирішив навчатись у Польщі ще у 2010 році. Зараз закінчує політехнічний університет Любліна, де вивчає ІТ.


Фото: University profile
 

«У Польщі місце отримання диплому не відіграє ролі. Головне знання та вміння. Взагалі я зрозумів, що завдання університету - це навчити студента вчитися. Тобто самостійно шукати інформацію і найголовніше правильно її використовувати на практиці», - зауважує Роман.

Нині хлопець не працює, підшуковує вигідні пропозиції. За його словами, ІТ-шники в Україні заробляють більше, аніж в Польщі. Це пов`язано з тим, що у поляків більші відрахування на соціальне страхування.
За його словами, мінімальна заробітна плата поляка становить 2000 злотих (це приблизно 12-13 тисяч гривень), а зарплата молодшого програміста не перевищує 3000 злотих.

На життя йому вистачає 800-900 злотих, за навчання він не платить, адже має «карту поляка». Розповідає, що іноді підзаробляє репетитором або на студентських проектах. В подальшому він планує залишитись у Польщі.

«На канікули в Марокко чи Англію»

В Ірландію 25-річна Лілія поїхала у 2015 році. Вона хотіла побачити, як живуть люди в іншій країні та вивчити англійську. Нині дівчина працює на двох роботах і паралельно навчається.


Фото: Туристический Клуб
 

«Тут мінімальна плата за годину роботи становить - 9,15 €. Студенти мають працювати 20 годин на тиждень, але існує так званий заробіток за кеш. У мене ще десь 15 годин прибирання будинків щотижня. Виходить близько 400 € в тиждень. Під час канікул, студенти офіційно можуть працювати 40 годин, тоді заробіток ліпший. І навіть якщо ти працюєш прибиральником, можеш собі дозволити злітати на вихідні у Марокко, Англію, чи в Україну», - зауважує Лілія.

За її словами, школу англійської мови потрібно відвідувати обов`язково, адже якщо рівень відвідуваності нижчий 80% виникають проблеми із візою. Лілії подобається життя в Ірландії, але вона хоче повернутись в Україну.

«Люблю подорожувати і не втрачаю можливість підзаробити»

В Україні працював у різних сферах, але зрозумів, що багато тут не заробиш, через те й вирішив податися за кордон. Така історія у 23-річного рівнянина Валентина, який уже не перший раз поїхав на заробітки. Зараз хлопець працює у Римі.


Фото: All-tours
 

«Я поєдную приємне і корисне. Дуже люблю подорожувати, але і не втрачаю можливість підзаробити. Був у п’яти-шести країнах Європи і зумів непогано заробити за кілька місяців», - зауважує Валентин.

Хлопець працює різноробочим, отримує від 30 до 50 Є на день. В місяць витрачає приблизно половину суми, але додому також вдається привезти «копійчину». Нині Валентин лише тимчасово їздить за кордон, але поки не замислюється над остаточним переїздом.

«Вибір молоді»


Фото: ZakNEWS

Нині в державі неспокійно. Реформи, закони, проекти, які спрацьовують через раз, або ж не діють взагалі. Для молодих людей зараз, як ніколи, важливо відчувати ґрунт під ногами, аби просто встояти від безладу і біди, що зараз коїться. Можливо через певний час все ж країна встане на ноги, і люди не захочуть з неї виїжджати. Проте нині кожен робить свій вибір, і поки цей вибір падає на виготовлення віз та пошуків роботи деінде…. 

Вікторія МАКСИМЧУК 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: