Рівненщина: на сумнівній землі хочуть звести будівельного «гіганта»

У Дубні хочуть побудувати великий торговий комплекс. Він буде розташований по вулиці Михайла Грушевського, 119В на ділянці площею близько півтора гектара. Одні дубенчани «за» великий «агрегат», адже кажуть, що не доведеться їхати в обласний центр чи великі міста за будівельними матеріалами. Інші, обурюються, адже великогабаритні автомобілі, які доставлятимуть матеріали можуть пошкодити і так «хлипку» дорогу. Окрім того, їх обурює, що комплекс буде розташований не за містом, як у решті міст, а під вікнами їхніх будинків. А це може завадити рухові транспорту та створити некомфортні умови для проживання. Нині цією землею «опікується» депутат Дубенської міської ради, приватний підприємець Віктор Богомаз. Про це повідомляє кореспондент ERVE.UA.

Сумнівна земля

Ці півтора гектари ще у 2012 році на аукціоні Віктор Богомаз придбав в оренду. Вартість землі депутат не розголошує, каже, що це комерційна таємниця. Однак зауважує, що окрім ціни за землю заплатив ще 200 тисяч гривень податку державі.


Як показує карта Google, за адресою, яка вказана під будівництво Торгового центру розташований житловий будинок. 
 

Земельну ділянку Богомаз хоче здати в суборенду під будівництво «Епіцентру», засновником якого є екс-регіонал та нинішній нардеп Олександр Герега.


Як повідомлялося, «Епіцентр» хочуть будувати навпорти парку Афганців. Проте вказана адреса знаходиться далеко не навпроти парку.
 

У коментарі для газета «Дзеркало плюс» депутат Дубенської міської ради Микола Стрільчук зазначив, що Віктор Богомаз виграв цю земельну ділянку на аукціоні за 156 тисяч гривень.

«Та підприємець Богомаз не набув права оренди цієї земельної ділянки. Пізніше він навіть відмовився ставити свій підпис під відповідним документом. У 2012-2014 роках він не сплачував орендної плати. Окрім того, зазначений у документах кадастровий номер цієї земельної ділянки не відповідає дійсності. У 2016 році підприємець навіщось підписує ще один договір оренди. Збиток для міста на той час становить суму 940 тисяч гривень. А реальна вартість цієї земельної ділянки становить більше 11 мільйонів гривень. Земельна ділянка тепер виділяється на будівництво. Її ціну збили до 2 мільйонів 350 тисяч гривень. Відповідно й знизили вартість оренди. Ця земельна ділянка належить місту», - розповів Микола Стрільчук.

Він ще й подав на Дубенську міську раду та Віктора Богомаза до суду із вимогою накласти заборону (арешт) на вчинення будь-яких дій на цій ділянці.

Однак, за словами Віктора Богомаза, до липня 2017 року він може використовувати цю ділянку як заманеться, і розпочати будівництво хоч зараз.

«Пропихнули» без сесії

У грудні минулого року представники «Епіцентру» заключили договір на суборенду земельної ділянки із Віктором Богомазом. Це питання хотіли «пропихнути» на сесії міської ради 25 листопада 2016 року. Перед початком засідання екстрено скликали земельну комісію на якій розглянули питання «по Богомазових землях». Як повідомляє газета «Скриня», коли розпочалась сесія, то одна із депутатів запропонувала внести у порядок денний розділу «Різне» додаткове питання. Тим часом усім депутатам роздали роздруківку, де було написано одразу їхнє рішення. Питання звучало так: «Про надання дозволу Богомазу В.Й. на передачу в суборенду земельної ділянки на вул. Михайла Грушевського, 119В». Однак більшість депутатів не погодилося піднімати питання «Епіцентру» на цій сесії і вирішили його доопрацювати. Проте згодом у міській раді долю земельної ділянки вирішили таємно. Відтак громаду Дубна обурює, що перед цим міська влада повинна була провести громадські слухання. А вже тоді надавати відповідні дозволи. Відтак на цих слуханнях вони б могли запропонувати виділити земельну ділянку під «Епіцентр» по вулиці Вигнанка, що на виїзді з Дубно. Тоді б і питань до будівництва не було.

Кому платитимуть «данину»

До слова, у соціальних мережах обговорюють питання про малий бізнес. Адже підприємці бояться, що такий центр будівельних матеріалів витіснить їхню торгівлю. Окрім того, обговорюють обсяг доходів до бюджету Дубна, адже «Епіцентр» офіційно можуть зареєструвати в іншому місті, наприклад у столиці.
Проте у прес-релізі, який був опублікований на дубенському порталі «03656», йдеться про сплачення податків. І так від роботи «Епіцентру» у скарбничку міста піде податок на нерухомість - 90 000 – 100 000 гривень, акциз на алкоголь, екологічний збір, орендна плата за землю у розмірі 87165 гривень. А також податок з доходів фізичних осіб (ПДФО): загальна сума податку – 1 052 400 гривень, в тому числі у місцеві бюджети – 789 300 гривень, з них в обласний бюджет 157 860 гривень, і з них у районний бюджет – 631 440 грн.

Доволі непогані цифри. Та й ще обіцяють понад 70 робочих місць у торговому центрі. А також зробити стоянку для покупців, на якій облаштують 109 місць. До того ж планують реконструювати зупинку, засіяти газони, укріпити відкоси.

У розмові з кореспондентом ERVE.UA Віктор Богомаз зазначив, що у новому торговому комплексі планує відкрити свій відділ з випічкою. Хоча неподалік ділянки під «Епіцентр» вже працює магазин депутата.

Коли розпочнеться будівництво ТЦ поки не відомо.

Вікторія МАКСИМЧУК

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: