Проект реконструкції рівненського «Авангарду». Деталі (ФОТО)

фото проекту реконструкції "АРТПРОСТІР"

Наприкінці цього року львівська фірма «АРТПРОСТІР», яка виграла конкурс, обіцяє показати готовий проект відновлення рівненського «Авангарду». На це їм із бюджету міста виділять 1 мільйон 490 тисяч 685 гривень і 98 копійок. «Виграшними» аргументами перед комісією Рівнеради стали слова заступника директора фірми Олексія Олексюка, що вони були залучені до будівництва «Арени-Львів». Кореспондент ERVE.UA вирішила з’ясувати, що з себе являє ця фірма, яка хоче відремонтувати місцевий «колізей».


Варто зауважити, що в конкурсі змагалося лише два проекти. Конкуренцію львів’ян хотіла нав’язати столичне ТОВ«УКРПРОЕКТ-ЕНЕРГО». Хоч вартість послуг двох фірм була практично однакова - близько півторамільйонна гривень.

Київський архітектор Ольга Зозуля зауважила, що має 25-річний досвід роботи,  але до цього проектів реконструкції стадіону не розробляла. 

Одним із основних пунктів, які повинні були продумати спеціалісти, – легкоатлетичний манеж. Нагадаємо, що раніше чиновники та спортсмени хотіли відмовитися від головного входу на стадіон, щоб з’єднати підтрибунні приміщення та облаштувати бігову доріжку для атлетів.


(фото проекту ТОВ«УКРПРОЕКТ-ЕНЕРГО»)

Але киянка заявила, що через техніку безпеки вхід закрити не вдасться, тому об’єднання трибун неможливе. Відтак було запропоновано добудувати до «Авангарду» кілька поверхів, які б віддали легкоатлетам. В результаті її виступ нікого не вразив.Тож рівненський «Авангард» став для киян глевким млинцем.  

В свою чергу, львів’яни розділили реконструкцію на чотири основних етапи, окрім цього, як бонус, презентували облаштування інфраструктури навколо стадіону.

Перший етап  - це відновлення головної трибуни, вхідної групи і збільшення посадкових місць. 

«Ми пропонуємо збільшити кількість місць за рахунок прибудови. Відтак простір в підтрибунних приміщеннях зможемо використовувати  для комерційних цілей (торгові місця, обслуговуючий персонал, санвузли)», - розповідає заступник директора ПП «АРТПРОСТІР» Олексій Олексюк.


(проект «АРТПРОСТІР»)

Другий етап включає у себе реконструкцію та реставрацію підтрибунних приміщень. 

«Передбачається накриття трибуни, облаштування місця для легкоатлетичного манежу, приміщення для футбольної команди та інші. Ми вирішили, що завдяки підвищенню при вході на стадіон нам вдасться об’єднати підтрибунні приміщення та зробити 120 метрову доріжку для легкої атлетики і, таким чином, залишити центральний вхід відкритим»,- додає архітектор.

Під час третього етепу передбачається реконструкція бокових трибун. На них планують облаштувати бетонні сидіння. Також за потреби можна буде прикріпити пластикові сидіння. Західна і східна трибуни використовуватимуться для проведення масових заходів і концертів. 

«Поруч із ними легко встановити великі екрани, тому глядачі будуть мати свої місця і не пошкоджуватимуть саме поле. Окрім цього, цю зону можуть використовувати активні вболівальники»,- зауважує Олексюк.


(проект «АРТПРОСТІР»)

Четвертий етап включає заміну покриття самого поля, дренажних систем та бігових доріжок, нове рішення фасаду стадіону, благоустрій території, освітлення, встановлення електронного табло. Заміна комунікацій буде відбуватися під час кожного етапу реконструкції. Зауважимо, що збільшення кількості легкоатлетичних доріжок не буде. Оскільки немає технічної можливості. На шести існуючих лише замінять покриття.

«Два тижні тому в нас виникла ідея зробити проект інфраструктури навколо стадіону, аби ця зона була максимально зручна для рівнян»,- додає архітектор.

Що ж стосується оформлення фасаду стадіону та кольорового рішення, львів’яни пропонують використати не лише основні кольори НК «Верес», а розбавити їх зеленим та синім. 

«Завдяки цьому стадіон виглядатиме не таким суровим, оскільки використання лише червоно-чорного кольору клубу буде важкими для сприйняття у таких масштабах».


(проект «АРТПРОСТІР»)

Другий поверх, який з’явиться завдяки розширенню підтрибунних приміщень, планують використовувати для готелю. Проектант стверджує, що львівські інвестори не проти вкласти у це гроші.

«Готель на стадіоні дасть можливість без проблем приїжджати командам за день до матчу і спокійно готуватися до ігор. Окрім того номери зможуть знімати й інші громадяни»,- каже проектант.

Приблизна вартість реконструкції – 120 мільйонів гривень. З бюджету міста виділять протягом наступних років 100 мільйонів. Різницю доведеться покривати за рахунок інвесторів.
З огляду на відсутність інших пропозицій, представники комісії Рівнеради рекомендували управлінню капітального будівництва заключити договір реконструкції стадіону «Авангард» саме із фірмою з міста Лева.

Цікаво, що представник фірми, «заїкався» про те, що компанія має відношення до будівництва «Арени-Львів», яку зводили до чемпіонату Європи з футболу в 2012-му році. Так ось, в мережі ми не знайшли згадки про те, що «АРТПРОСТІР» був одним із підрядників будівництва. 

Інформації про фірму катма. Пошуковий сервер знаходить дизайнерську-студію та архітектурне бюро «Арт Простір». Адреси фірм ідентичні, що й і у заявці на конкурс проектів. Приватна структура працює з 2008 року. Однак, сайту компанії, де можна було б побачити об’єкти, які проектували львів’яни раніше, і ту ж «Арену-Львів», нам відшукати не вдалося. У даних Єдиного державного реєстру  відомо, що засновником фірми є уродженець села Жуків, що на Тернопільщині Михайло Білик.
Вільна енциклопедія «Вікіпедія» зазначає, що розробником проекту стадіону « Арена-Львів» виступило «Конструкторське бюро Альберта Віммера», яке проектувало стадіони для проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2008 року в Австрії. Разом з австрійцями працювала львівська фірма, але вона називається - «Арніка».


(на фото - Олексій Олексюк)

У коментарі кореспонденту ERVE.UA Олексій Олексюк зауважив: «Ми спеціалізуємося на проектуванні житла, комерційних та спортивно-розважальних об’єктів, а ще готельних комплексів. На «Львів-Арена» займалися технологічною частиною та архітектурними рішеннями».

Ось і закрадається думка, що, можливо, кияни були лише технічним конкурентом і переможець конкурсу вже давно знав і готував проект.
Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: