Події, які потішили рівнян у минулому році

Неабияким на спортивні досягнення, історичні знахідки та нові проекти виявився для Рівного 2016 рік. Варто зазначити, що деякі події мали не лише вагоме значення для жителів міста та області, але й усієї України. Ми продовжуємо підбивати підсумки минулого року і сьогодні пропонуємо вашій увазі перелік подій, які позитивно вплинули на життя краю.

ЦНАП

29 січня 2016 у Рівному почав працювати Центр надання адміністративних послуг. На відкриття закладу прилітав сам президент Петро Порошенко. Щоправда не побув і десяти хвилин на заході, але це вже деталі. ЦНАП однозначно спростив життя багатьом.


Клуб бігунів-любителів

В останній місяць зими 2016 у Рівному було створено Рівненський клуб бігу «Rivne Running Club». Ініціаторами створення стали Майстри спорту міжнародного класу Ольга Котовська, Наталія Прищепа, Вадим Слободенюк, Світлана Станко, Заслужений майстер спорту Ольга Земляк та кандидат у майстри спорту Сергій Ющишин. Масові пробіжки відбувалися у зелених зонах та на стадіонах міста. За рік існування клубу організатори провели кілька масових благодійних пробігів, які в наступному році стануть вже традиційними. У планах – розробка та інформування рівнян про бігові маршрути у місті, траси в зелених зонах. Клуб також підтримує молодих перспективних бігунів.


 

Розкопували і закопували

Травень. У центрі Рівного археологи знайшли залишки палацу князів Любомирських, які володіли містом з початку XVII століття. У своєму «родовому гнізді» - мурованому замку - князі мешкали більше 200 років. А вже у грудні рівняни і самі змогли побачити виставку «Від замку до палацу», на якій презентували експонати палацу. А поки місце розкопок засипали товстим шаром піску.


Поразка конкурентів зіграла на руку «Вересу»

27 травня на стадіоні «Авангард» у Рівному була атмосфера радості та щастя. Адже завдяки втраті очок своїх конкурентів рівненський «Верес» достроково вийшов у першу лігу чемпіонату України з футболу. Саме у матчі проти херсонського «Кристалу» «Верес» міг оформити путівку у вищий дивізіон вслід за ковалівським «Колосом».

Рівнянка прославилася на всю Європу

Літо розпочалося із неабиякої спортивної новини. 9 червня рівнянка Наталя Прищепа стала чемпіонкою Європи з легкої атлетики на дистанції 800 метрів. Час Наталії на фініші – 1.59.70. Для європейської чемпіонки рік завершився на позитивній ноті - у грудні вона отримала звання Заслуженого майстру спорту.Відродження аеропорту

Липень. У цьому місяці за останніх десять років відбувся перший пасажирський авіарейс з Рівного. Для багатьох жителів Рівненської області це стало приємною несподіванкою, адже комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт Рівне» тривалий час потерпало від боргів. Після першого рейсу проблем не стало менше, відомі випадки коли літаки не могли приземлятися у Рівному і летіли до Києва. Причини були різні, однак однозначно можна сказати – «Лід рушив, панове!».


Зупинки «порозумнішали»

Довгоочікуване і обговорюване серед рівнян «диво» техніки – розумні зупинки почали працювати у перший місяць осені. Їх встановила, як «подарунок» місту житомирська фірма «Автоімідж», що виграла тендер на оснащення нашого громадського транспорту GPS-трекерами для відстеження руху. Багато «за» і «проти» лунало у їхню сторону такого, але вони працюють і частково покращують життя рівнян.
 

Тролейбусне Рівне

Влітку у Рівному презентували два нових маршрути тролейбусів – «4А» та «9А». Обидва пролягатимуть через центральний автовокзал, що на вулиці Київській. А взимку після купівлі дуобуса з’явився ще один маршрут №11 «Енергетиків - Торгові центри (через автовокзал та вул. Вербову)».

Громадський бюджет

Окрім того вже з вересня рівняни змогли подавати цікаві проекти, реалізація яких здійснюватиметься з громадського бюджету. Положення «громадського бюджету» розробляли місцеві обранці разом із активістами. В даному випадку це 5% від бюджету розвитку Рівного, які закладенні у загальному бюджеті міста. Проекти, які будуть реалізовані у 2017-му, вже обирали на виборах.


 

Вдалий провал

Листопад. У парку ім. Шевченка в Рівному натрапили на підземні ходи. Археологи вважають, що їм 200 або й 300 років. Розчистити ходи від землі та бруду вдалось після того, як там провалився асфальт. Найбільша цінність підземелля у тому, що воно може стати ключем у вивченні ще більш древніх підземних комунікацій. Є припущення, що на цій території був монастир. Про це свідчать і висновки георадарного дослідження, яке у цій частині парку проводили влітку.

Це лише мала частка тих позитивних подій, які відбулися у минулому році. Сподіваємося, що цьогоріч їх буде значно більше, адже рівняни того варті.


Микола ПІКУЛА

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: