«Подачка» Уряду, яка «з’їсть» зарплату рівнян

Підвищення вартості проїзду та інших послуг, а ще скорочення працівників та закриття малого бізнесу – це лише перші плоди збільшення розміру мінімальної заробітної плати. І хоча нині вона має становити 3200 гривень, проте гаманці рівнян не потовстішають, а навпаки схуднуть. І це вже можна відчути. Принаймні так стверджують експерти з якими спілкувався кореспондент ERVE.UA.  

Нині ціни на проїзд у міжміських маршрутках зросли від 5 до 15 гривень. Очікують, що в рівненських маршрутках скоро правитимуть не 3 а 4 гривні за один квиток. Відтепер ще й майже всі надбавки входять в 3200 гривень, не враховуються лише доплати за роботу в несприятливих умовах, роботу підвищеного ризику, нічний та надурочний час.

За словами доктора економічних наук, професора НУВГП, сертифікованого аудитора Світлани Левицької, експерти в кінці грудня обіцяли, що збільшення вартості товарів та послуг буде в межах 1%, проте нині підприємці підвищують ціни більше.


Фото зі сторінки  Світлани Левицької у Facebook

«Частина нашого населення отримувала надбавки до зарплати і сума могла бути або 3200 або й більше. Нині в цю суму вміщується майже все. І в зв`язку з цим більшість українців не відчує покращення, адже вони залишаться на тому ж фінансовому рівні, якщо й не нижчому. До того ж через нову мінімальну зарплату, яку зобов`язані нам дати наші роботодавці, ми втрачаємо податкову соціальну пільгу, яка б мала застосовуватись, тепер її просто не буде», - пояснює Світлана Левицька.

Вона також зазначила, що уже подали пропозиції до Уряду. Мова йде про прийняття ще одного документа, в чорновому варіанті, в якому йдеться про врівноваження мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, який становить 1600 гривень. Документ, 5 січня, уже пройшов перше читання, згодом має відбутися друге.

Після введення нової мінімалки почали закриватися ФОПи та малі підприємства. Багатьох працівників, або вирішили звільнити «офіційно», або ж перевели на півставки, щоб не платити більший податок. У результаті люди – панікують. І ця хвиля паніки лише наростатиме. На цьому кореспонденту ERVE.UA зауважує заступник начальника управління Держпраці в Рівненській області Наталя Карп`юк.

«Зараз ми отримуємо багато дзвінків, як від працівників, так і від роботодавців. Іноді телефонують люди, яких змушують писати заяву на звільнення. В свою чергу ми перед цим безсилі. Адже з цим питанням потрібно звертатися у поліцію. Ми можемо лише підказати, як все юридично правильно оформити», - розповідає Наталя Карп`юк.

За її словами, заяву можна відкликати протягом двох тижнів, але за умови, якщо в ній зазначено «за власним бажанням».

Одним із плюсів підвищення мінімалки Уряд, зокрема прем’єр міністр України Володимир Гройсман, називав – виведення «підпільних» працівників на «чисту воду», тобто офіційне працевлаштування. Однак про податки, сума яких збільшилася вдвічі, ніхто не подумав. Тож якщо раніше за одного найманого працівника роботодавець сплачував 352 гривні, нині він має заплатити 704. І це не межа. Тож про яке офіційне працевлаштування  та розвиток бізнесу може йти мова?!

Вікторія МАКСИМЧУК 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: