«Нам закон не писаний». Або як у Рівному витрачали гроші ЄС

фото:medafricatimes.com

За тему бренду міста багато дискутують і ще говоритимуть більше після найближчої сесії Рівнеради, на якій мають його затвердити. Як відомо, він був розроблений за грантові кошти Європейського Союзу. Бренд – це лише один із пунктів завдань, на які виділялися гроші. А сума гранту, нагадаємо, немаленька - 336 357 тисяч  € + 10% з бюджету Рівного. 


Серед завдань гранту під назвою «Розвиток малого і середнього підприємництва міст Рівного та Любліна», була розробка сайту для бізнесу - rivnebusiness.com.ua. Про нього ERVE.UA вже згадувало у матеріалі: «Володарі кілець». Підводні течії створення «провладного» логотипу.

На час публікації матеріалу сайт був пусткою. Як тоді нам зазначав директор Центру сприяння бізнесу Сергій Ващук, він ще й досі тестується. 

Поспілкувавшись із програмістами, нам вдалося дізнатися, що він був зроблений на основі шаблону Wordpress, який коштує $75
Хоч, витративши кілька хвилин, даний шаблон можна завантажити абсолютно безкоштовно. За словами спеціалістів, станом на сьогодні, вартість такого сайту без наповнення коливається від 200 до 300 доларів США.

Відтак, у нас виникло логічне запитання - яка вартість сайту rivnebusiness.com.ua, відповідно до витрачених коштів по гранту. У процесі спілкування з Центром сприяння бізнесу ми помітили, що сайт почав наповнюватися. Хоча, менше року тому він був абсолютно без інформації. 

Найімовірніше, його створили суто для формального звіту, щоб закрити питання по гранту, який, нагадаємо мав завершитися у квітні 2015 року. Після виходу матеріалу ERVE.UA, в одному із розділів сайту з’явилася нова інформація. Якщо 12 березня у розділі «Інвестиційний паспорт» ще нічого не було, то станом на сьогодні, 17-те березня, тут можна побачити імпровізований «онлайн-журнал». 

У матеріалі порталу «4 Влада», який вийшов наприкінці 2014-го року, ми знайшли інформацію про розподіл грантових коштів Центром сприяння бізнесу. В одному із документів наданих Рівненською міською радою зазначена сума в 5 тисяч євро на розробку, наповнення та підтримку сайту. Можемо припустити, що мова йде саме про rivnebusiness.com.ua. Зауважимо, що  коли готувався попередній матеріал ERVE.UA до публікації - незалежні програмісти оцінили максимальну вартість rivnebusiness.com.ua у 300 доларів США.

Для того, аби дізнатися скільки реально коштує сайт, ми подали запит на інформацію у Центр сприяння бізнесу та у виконавчий комітет Рівненської міської ради.

У п’ятиденний термін Центр відповіді на запит не надав. У приватні розмові із кореспондентом ERVE.UA, Сергій Ващук натякнув, що відповіді від них ми не отримаємо. А повинні чекати звіти, які Центр готує для виконкому. І, мовляв, дія закону про надання інформації на їх структуру не поширюється.

Ми звернулися до юриста, яка пояснила нам, що наші прохання, - законні.

«Права не надавати відповіді на запит вони не мають. Тим паче, що даний Центр фінансується з бюджету міської ради, відтак, їй делеговані певні функції по реалізації гранту. Відповідно до статті 13 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», Центр сприяння бізнесу є розпорядником інформації так само, як і суб’єкти владних повноважень. Проте є маленький нюанс стосовно терміну надання відповіді. У цьому випадку вони можуть збільшити термін з 5 до 20 днів, попередньо надіславши лист з обґрунтуванням відтермінування. Наприклад, у зв’язку із наданням великого об’єму інформації»,- зазначила юрист ГО «Інноваційний центр» Олена Мельничук.

Надалі ERVE.UA очікує отримати відповіді Центру сприяння бізнесу та виконкому про використання грантових коштів. Зокрема, вартості сайту. 
Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: