Нагнуть чи домовляться: хто отримає головну посаду Рівненщини

Два дні головні політичні партії Рівненщини провели у напрузі. Адже в обласній раді на кону стоїть крісло голови, а це, як не крути, головна посада краю. Хтось може заперечити, що, мовляв, головний на Рівненщини ставленик Президента, який керує адміністрацією, але це далеко не так. 

В народі просто звикли, що все раніше «танцювало» навколо власника 601 кабінету обласної адміністрації, та, згідно діючої Конституції 2004 року, значно ширші повноваження має парламент з його головою. І найбільш цінним тут є не так бюджет, як вплив на комунальні підприємства. Директорів найбільш «жирних» із них (до їх призначення) голова облради «опрацьовує» особисто. Якщо керівник закладу працює у парі з головою, то «розкопати» там фінансові махінації по силах лише фінансовій інспекції, проте вона і пальцем нікого не зачепить без вказівки згори. А усе ласе, що закон залишив «губернатору», - це координація роботи силового блоку. 

Як повідомляє кореспондент ERVE.UA, домовлятися між собою про те, хто стане головою обласної ради політики не поспішали, адже одні до останнього піднімали свою ціну, щоб потім «зірвати банк», а інші «молилися» на Київ. 

Пасивний БПП

Позиція «Солідарності» була проста із самого початку: «Якщо рада не заважає адміністрації, то свій голова не потрібен». Згадайте, як ціла фракція БПП просто злилася, коли головою обирали молодого і недосвідченого Володимира Ковальчука. І як його легко прибрали, як тільки він почав «лізти» не туди.Кандидатура колишнього «регіонала», а тепер одного із найвпливовіших політиків Рівненщини Юрія Благодира (з огляду на все) була лише ширмою. Адже обласні депутати легко оберуть нейтрального Олександра Корнійчука, аніж колишнього прибічника режиму Януковича. І діло не у прізвищах, просто «бруднити» свій імідж перед електоратом на порозі можливих дочасних виборів ніхто не хотів. Злі язики говорили, що колишнього вихованця Острозької академії у боротьбі з «радикалом» Володимиром Ковальчуком, який намагався за всяку ціну повернутися назад у крісло, «підкосили» свої ж однопартійці не надто розсудливим розподілення грошей на округи.

Мовляв, якби поділилися грошима з фонду регіонального розвитку, то підтримка у залі облради була б зовсім інша. Близькою до пропризиденської партії в обласній раді є фракція «Свобода», яка ніколи не висловлювалася проти дій голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка. Все через те, що вони на Рівненщині аж ніяк не ущемлені, а добре прикормлені. Якщо не рахувати різні дрібні посади, то Олексій Бучинський є заступником голови Рівненської обласної ради, Андрій Бортнік працює головним лікарем Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а Юрій Осіпчук очолює обласне управління охорони здоров’я. Для партії, яка не має ніякої ваги у Києві, це «джек-пот».

Навіть якщо пригадати ситуацію з автобусами, що містили російські комплектуючі, то цю історію з їх фракції «мусолить» лише Олександр Савчук, який є дещо ображеним на адміністрацію. Адже в команді нового «губернатора» йому не знайшлося місця.

І схилити «Свободу» до ще одного позитивного голосування за кандидатуру Олександра Корнійчука не так уже й важко. Достатньо буде віддати контроль над якимось із комунальних закладів. 


Два кандидати і список «хотінь»

Подейкують, що ще перед літніми відпустками керівник «Батьківщини» Микола Кучерук «намалював» перед БПП цілий список своїх умов. Він починався з питань виділення грошей під певні об’єкти для рідної йому Костопільщини і закінчувався кадровими вимогами.

Точно відомо, що місце начальника управління культури та туризму уже готові віддати депутатові Рівнеради та колишньому власкору телеканалу «1+1» Олександру Курсику. В цьому питанні для «Солідарності» більшим головним болем є те, куди подіти Ярослава Мельника, адже так просто не можна вигнати людину з адміністрації. Виставляти свою кандидатуру на голову Рівненської облради Микола Кучерук не ризикне, адже знає, що інші політичні гравці вважають його небезпечним. Коли він сяде у крісло голови, то не виключено, що немалі суми підуть на потреби його бізнесу. 

Достеменно відомо, що «біло-сердечні» до того ж мають аж двох власних кандидатів: перший заступник голови облради Микола Драганчук та бізнес-леді з Києва Ксенія Павловська. Остання має хороший фінансовий ресурс і ,вочевидь, ділилась ним для потреб партії.«Висувати чи не висувати мою кандидатуру на голову обласної ради, може вирішити лише фракція «Батьківщини». Особисто я не плекаю амбіцій, щоб стати головою Рівненської облради, адже багато часу займає робота. Лише десь третину свого часу я проводжу в Рівненській області, а дві третини - у Києві. Адже я є власницею київської будівельної компанії. Зараз ми будуємо об’єкт у Львівській області, там я очолюю посаду фінансового директора», - коментує ситуацію Ксенія Павловська.

Можливо, «біло-сердечні» погодяться на рокировку з БПП. Згідно неї, Миколу Драганчука оберуть головою ради, а Олександр Корнійчук стане першим заступником.  

Надія на Ляшка

Ще раз «нагнути» депутатів, щоб вони проголосувати за того, за кого треба, можуть з Києва. Першого разу це в «радикалів» вийшло. Але після провалу, результатом якого став «імпічмент» Володимиру Ковальчуку з посади голови Рівненської облради, зробити це буде проблематичніше. Пліткують, що останній не виконав своєї обіцянки Олегові Ляшку, що полягала в наповнені бюджету партії, коли той отримає крісло голови ради. І тільки через це зацікавлення Ляшко особисто приїжджав на Рівненщину.За чутками, Олег Ляшко вже мав кілька непублічних зустрічей з Юлією Тимошенко. На них він просив Леді Ю, щоб «Батьківщина» на Рівненщині знову прогнулася під Радикальну партію. Основним кандидатом від них є мати його правої руки, нардепа з Рівного ,Андрія Лозового – Оксана Лозова. Говорять, що для цього вже навіть підготували фінансовий ресурс.Зараз точно не відомо, чим ці перемовини закінчилися. Одні кажуть, що депутатам «Батьківщини» дали вільне голосування, а інші подейкують, що домовитися у нього вийшло.

Виходить, що визначатися, кого із чотирьох претендентів садити у крісло голови Рівненської обласної ради слуги народу будуть, як завжди, за годину до сесії. Найбільш ймовірною є гіпотеза, що домовитися все ж не вдасться, адже трьом найбільшим партіям вигідна теперішня ситуація, коли обласною радою керують «батьківщинівець» Микола Драганчук та «свободівець» Олексій Бучинський. 

Богдан СЛОНЕЦЬ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: