Мешканець Дубна виявився радником вождя «ДНР» (ЕКСКЛЮЗИВ)

Ігор Гіркін та Ігор Дусь

Зміна двох літер у прізвищі – і ти вже зовсім інша особа, і тебе вже ніхто не знайде. За такою схемою «працює» дубенчанин, який нині є радником головнокомандувача «ДНР» Ігоря Стрєлкова з інформаційних та політичних питань – Ігор Друзь. По паспорту житель Рівненщини відомий як Ігор Михайлович Дусь. Кореспонденту ERVE.UA вдалося поспілкуватися з сусідами «відомого» радника.


У Дубні родину Дусів, яка проживала на вулиці Пекарській, знають багато жителів міста. Та й не дивно, адже батько Ігоря – Михайло Никифирович – більше 20 років працював на посаді директора першої гімназії. А мати Емілія Луківна викладала у Дубенському педагогічному коледжі. В Ігоря є ще сестра Валентина, яка зараз живе у Канаді. 

Родина, яка виховала сепаратиста 

Михайло Дусь, як і його дружина, спеціалізувався на зарубіжній літературі. За словами його колег, він дуже любив дітей, писав вірші та навіть став автором тексту гімну гімназії, яку очолював. У часи Радянського союзу Дусь працював інструктором райкому партії, а після Незалежності України підтримував різні політичні сили. Сусіди розповідають, що у 2000-их він підпрацьовував у штабі «Партії регіонів».

 (Михайло Дусь на фото в центрі )

По сусідству із спецслужбами…

«Нічого поганого сказати про цю сім`ю не можу. Жили мирно, ніяких сварок ніколи чутно не було. Читали ми в Інтернеті, що Ігор нині на стороні сепаратистів воює. Хто б міг подумати, такий як і всі хлопчисько був, займався спортом. За його успішність у школі не скажу. Знаю точно, що сестра медалістка була», – розповідає один із сусідів родини.

Вчилися діти Дусів не у тій школі, якою керував батько, а в сусідній. До речі, обидва навчальних заклади розташовані за 200 метрів від будинку, в якому мешкала родина. А ще – поруч знаходиться Дубенський райвідділок міліції, будівля СБУ та військкомат. Мати підозрюваного у сепаратизмі чоловіка ще жива і нині гостює в Канаді, а ось його батько декілька років тому помер. 

(будинок у якому проживала сім`я Дусів)

Історія «нового Друзя»…

Ігор народився 1 січня 1973 року. Після закінчення школи вступив в один із київських ВНЗ. Спеціалізувався на економіці. Одружений, має трьох дітей: двох синів та доньку. Прописаний у столиці.

В Інтернеті майже не можливо знайти згадок про Ігоря Дуся, а ось про Ігоря Друзя – «валом». Хоча, погляньте на фото, – хіба не одна і таж особа?!


У 2011 році Дусь створює та реєструє нову громадську організацію «НАРОДНИЙ СОБОР» України. Її члени підтримують інтеграцію з Росією, активно виступаючи проти Асоціації з ЄС, а також організовують відповідні масові акції.


Дусь є автором великої кількості антиукраїнських матеріалів, які публікуються у різних проросійських виданнях. Наприклад: ИА «Русская Народная Линия», «Сегодня ру». Працював уродженець Дубна і головним редактором видання «Коментарии».

Співпраця з Медведчуком і лист до Аксьонова…

На одному з Інтернет-чатів кореспондент ERVE.UA натрапив на лист, підписаний Дусем. Чи справді саме він є автором тексту, ми стверджувати не можемо, однак пропонуємо ознайомитися з його змістом. 


За інформацією видання ukraina.ru, Ігор Дусь-Друзь «у 2007-2011 роках був радником Представника УПЦ МП у Верховній Раді України Митрополита Августина. Автор ряду антиліберальних законопроектів в українському парламенті. Вів інформаційну війну проти Майдану, допомагав «Беркуту», влаштовував акції протесту. Неодноразово виступав в ефірі телеканалу «Россия» (у Мамонтова і Соловйова). Нагороджений медаллю і двома почесними грамотами за службу», – пише видання.


За інформацією сайту Іnsider , Друзь був активістом руху «Український вибір» Віктора Медведчука. Саме він надсилав Гіркіну списки з держномерами одеського Автомайдану, який їхав у Крим, а також дані про пересування позицій української армії. 


Ознайомитися з «творчістю» Друзя можна за посиланням -http://ruskline.ru/author/d/druz_igor_mihajlovich/

А ще він неодноразово брав участь у різних телепрограмах, де висловлював свою позицію щодо православної «Новоросії».


Журналістське розслідування провела 
Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: