Масштабна «зміна» влади: вірний солдат Порошенка грає по-великому

Рівненщина знаходиться у очікуванні зміни влади в області. Хоч формально відбудеться лише переважування політиків у чиновницькі крісла. Такий собі косметичний ремонт, адже правлячий політичний клас залишиться незмінним, однак його представлятимуть вже інші люди. «Губернатор» області Віталій Чугунніков готовий скласти повноваження і уже завершив пошуки свого наступника, якому передасть свій просторий кабінет на шостому поверсі адміністрації. 

Як далі розвиватимуться події та кому дістануться ключові посади на Рівненщині, дізнавався кореспондент ERVE.UA.

Небажана посада

Надзвичайно багато політиків Рівненщини у найсолодших снах бачать себе керівниками ОДА. Але з колишнім нардепом «УДАРу» Віталієм Чугунніковим була кардинально інша ситуація. 

Адже свій теперішній пост він займав неохоче. Чугунніков надзвичайно сильно хотів зберегти статус народного депутата України або змінити його на рівноцінну посаду в столиці. Але Петру Порошенку був потрібний вірний солдат на Рівненщині, на якого він би зміг покластися. Тому йому було доручено під час президентської кампанії керувати виборчим штабом, який досить непогано виконав свою роботу. Рівненщина стала восьмою областю з підтримкою власника корпорації «ROSHEN» у 55,46%.Після виборів Чугунніков очікував «подяки» у вигляді прохідного місця в парламент, та перед ним виникла дилема в тому, як переконати Порошенка не призначати його головою Рівненської ОДА. На цю посаду він активно «сватав» у Адміністрації Президента свого товариша Олексія Муляренка, але Київ не міг довірити керівництво цілою областю маловідомому політику, який не зміг нав’язати боротьбу на «мажоритарці» в Рівненському районі під час позачергових парламентських виборів «фронтовику» Юрію Вознюку. 


Виграшний білет до Києва

Голові Рівненської ОДА на парламентських виборах «присвоїли» непрохідний 89 номер списку. Але після весняного переформатування уряду ця цифра може стати прохідною. Масова міграція нардепів Блоку Петра Порошенка в Кабмін на посади міністрів та заступників міністрів дає Чугуннікову надію потрапити під купол Верховної Ради.Як стало відомо кореспонденту ERVE.UA, окрім цього, віце-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Генадій Зубко запропонував ще чинному керівнику Рівненщини посаду одного із своїх заступників.

Також нещодавно Віталій Чугунніков мав серйозну розмову, під час якої отримав пропозицію працевлаштування в Апараті Президента. Через те, що йому випало стільки пропозицій, він ще не вирішив, куди піде. Зараз він стоїть на роздоріжжі та обмізковує, який із виграшних білетів йому обрати. Такий авторитет у Києві він здобув завдяки своїм старим зв’язкам та кільком успішним проектам на посаді голови Рівненської ОДА. 

По-перше, Віталій Чугунніков зумів вчасно завершити будівництво фортифікаційних споруд на Донбасі та розрахуватися з усіма боргами. По-друге, відкриття Центру адміністративних послуг стало знаковою подією для області, на яку завітав сам Порошенко. По-третє, мав політичну волю в питанні запровадження системи електронних торгів «Prozorro».

Хоч це капля в морі в плані реформ, які могли б відбутися на Рівненщині, адже людям це кардинально життя не покращить, та все ж більше за його попередника Сергія Рибачка. 

Стратегічна п’ятірка

Те, як голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков керує областю, уже обросло міфами та легендами. Його політичні вороги встигли нав’язати  суспільству думку про те, що керівника області ніколи немає на робочому місці через те, що він в Києві, або на лікарняному, або у відпустці. Це все тому, що Чугунніков керував областю в надто специфічній манері. Усі насущні та комунальні питання були одразу «скинуті» на заступників. Зокрема, роль головного «куди пошлють» відвели Юрію Приварському. 


(на фото Дмитро Зайцев)

Останній завдячує своїй посаді куму та найближчому соратнику, начальнику Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області Дмитру Зайцеву. Саме з його подачі Чугунніков лобіював Юрія Приварського у постмайданну команду вже екс-керівника Рівненської ОДА Сергія Рибачка. 

Собі ж Чугунніков залишив роль кулуарного гравця, який постійно розширював свою сферу впливу на політичній арені в області. Глобальні та стратегічні питання вирішувалися темним керівництвом області, до складу якого, окрім Чугуннікова, входили такі його соратники: Олексій Муляренко, Олександр Бірюков, Олександр Корнійчук та Сергій Мініч. 

Нерішучий наступник

Мало хто знає, але Блок Петра Порошенка міг поступитися посадою голови Рівненської ОДА. На це крісло активно «мітила» Радикальна партія. Головний «радикал»  країни Олег Ляшко не раз порушував це питання перед Петром Порошенком під час переговорів про формування нової коаліції. 

Уже був знайдений підходящий кандидат - помічник нардепа із Рівного Андрія Лозового та депутат обласної ради – Сергій Свисталюк. Але через надмірні апетити Ляшка у столиці так і не змогли домовитися. Ще одним амбіційним політиком, який міг би потягатися за цю посаду, був колишній нардеп Партії регіонів, а тепер депутат «Солідарності» в обласній раді – Юрій Благодир. В рядах «Солідарності» на місцевих виборах було надзвичайно багато одіозних персонажів, які протирічили один одному за політичними поглядами та амбіціями.

І саме своєму успіху на виборах до обласної ради «різношерста» «Солідарність» завдячує Благодиру, який очолив виборчий штаб. Фактично БПП на Рівненщині не існує, а те, що було продемонстровано громадськості на виборах - гарно оброблений проплаченими матеріалами та сюжетами в медіа «клуб за інтересами». Завдяки своїм менеджерським якостям Благодиру навіть вдалося просунути у зал обласної ради групу наближених до нього осіб. Проте через категоричну позицію Адміністрації Президента до «колишніх регіоналів» Благодиру довелося сховати свої амбіції до наступник парламентських виборів.

Як розповіли кореспонденту ERVE.UA джерела, наближені до Юрія Приварського, він теж висловлював надію очолити область. 

«Він говорив, що так багато зробив для Рівненщини, але чомусь Президент навіть не розглядає його, як потенційного кандидата на цю посаду», - розповів один із наближених до першого заступника голови Рівненської ОДА.Через кадровий голод єдиним реальним кандидатом на цю посаду став Олексій Муляренко, який до цього зручно влаштувався в крісло секретаря Рівнеради.

Цей молодий політик очевидно має амбіції стати наступником міського голови Рівного. В політичних колах уже давно говорять, що Володимир Хомко шукає наступника, адже ця каденція буде для нього останньою. А з посади секретаря ради найлегше «стрибнути» в мерське крісло. Подейкують, що керівник «Солідарності» у Рівному неохоче погодився на цю посаду, адже чудово розуміє, куди він потрапить. Та Чугунніков все ж зумів умовити свого соратника. 

«Сірий» секретар

Якщо посаду секретаря Рівненської міської ради віддадуть людині, яка має політичні амбіції стати міським головою, то це зруйнує всі плани Олексію Муляренку, які він вибудовував місяцями. Як стало відомо кореспонденту ERVE.UA з джерел близьких до мера, за посаду секретаря в оточенні Хомка відбулася справжня бійня. Її надзвичайно хотіла обійняти близька до градоначальника людина, яка має великі плани на свою подальшу кар’єру. Його поза очі називають «сірим кардиналом Хомка». 


Щоб їх втілити, навіть був створений телеканал, який зараз вдало використовують в своїх цілях. Тому на екрані телеканалу «Ритм» можна частенько побачити депутата Рівнеради Сергія Паладійчука, який може виступати у різних іпостасях: від співведучого – до головного героя програми. Тому це є ще одна із причин того, чому Муляренко так довго не погоджувався керувати областю. Адже передана посада Паладійчуку для нього обернулася б ножем у спину та крахом усіх планів. За інсайдерською інформацією, команда Хомка змогла домовитися з БПП про компроміс. Ним виявився начальник управління освіти Рівненського міськвиконкому Василь Харковець. Хоч останній все ж так-сяк входить до «орбіти» наближених до Сергія Паладійчука. І чи не пошкодує команда БПП про свій вибір, буде відомо уже незабаром.

Виходить, що голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков разом зі своїми соратниками задумали масштабну політичну гру в області. Але справа у тім, що все це їм її потрібно буде втілювати клопіткою працею, адже посада мера так просто не дається. І тут дешевий політичний піар не пройде. Тому вся область після кадрової ротації буде очікувати, чи зможуть вони зробити щось позитивне та по-справжньому реформаторське. Якщо ж все зведеться до банальної балаканини, то всі їхні стратегічно обдумані плани зведуться нанівець.

Богдан СЛОНЕЦЬ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: