«Кохана» фірма хоче полатати дах рівненському інституту за 43 мільйони гривень

Фірма «Укрбудреммонтаж інжиніринг», яку пов’язують з «недозвільненим» заступником голови Рівненської ОДА Юрієм Приварським, не згідна з тим, що її викидають з «жирного» тендеру. Йдеться про 43, 5 мільйони гривень. За ці кошти планують провести реконструкцію будівлі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти по вул. Чорновола, 74. І щоб за будь-яку ціну отримати перемогу компанія в черговий раз подала до суду на Департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА. Про це інформує кореспондент ERVE.UA.

ХИБНА ПЕРЕМОГА

Тендер на реконструкцію був оголошений у жовтні 2017-го. Тоді свої пропозиції подали чотири фірми.
 

На аукціоні вони торгувалися, хоча ціна була знижена не значно. Найкращу за ціною пропозицію подала фірма ТзОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» - 43 531 998 мільйонів гривень. Її визнано найбільш економічно вигідною, відтак замовник перейшов до оцінки документів.

Втім один із конкурентів – ТзОВ «Рембудреставрація» не погодився з таким рішенням, адже виявив недоліки у тендерній документації. Щоправда із чотирьох пунктів, на які вказував заявник підтвердився лише один. Але Антимонопольний комітет таки встановив, що Департамент РОДА не мав права визнавати ТзОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» переможцем, адже не були надані усі документи, які вимагалися тендерною документацією.ЗНОВУ ЗА СТАРЕ…


Замовник рішення Антимонопольного комітету виконав, але тепер вже ТзОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» не погодилося і пішло до Рівненського обласного господарського суду. У позові до Департаменту вони просять визнати недійсним рішення засідання тендерного комітету Департаменту, оформлене Протоколом №77/2 від 24.11.2017 року. 

Перше судове засідання цієї справи відбулося 4 січня. Згодом до списку осіб розгляду справи додалися треті сторони – Антимонопольний комітет України, як орган який виносив рішення по тендеру, і ТОВ «ОРІК» - як фірма, яка після «Укрбудреммонтаж інжиніринг» стає переможцем тендеру. Адже останні подали ще один позов до суду, аби той заборонив до винесення свого рішення проводити відкриті торги по цьому тендеру. Нині ж, аби розблокувати це замкнуте коло, «ОРІК» подав апеляційну скаргу на рішення суду щодо заборони проведення торгів.

«Фірма ТзОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» постійно виграє тендери та й без торгів отримує чимало замовлень від обласного департаменту з питань будівництва та архітектури. Гадаю, не випадкового Департамент не побачив недопрацювань у тендерній пропозиції інжинірингу і незаконно оголосив про їхню перемогу у тендері на понад 43,5 мільйони гривень.

Це рішення оскаржила фірма-конкурент, яка змогла аргументовано відстояти свою позиції в Антимонопольному комітеті. Нині вирішення справи перейшло в судові зали, де Інжиніринг намагається скасувати рішення департаменту про їх відхилення. Ну а наскільки чиновники ретельно відстоюватимуть свою позицію - побачимо. Що, напевне, можна сказати - так це те, що реконструкція інституту затягується на невизначений період», - зазначає керівник Громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук.

На питання, як так сталося, що замовник робіт не побачив явних помилок у документації переможця тендеру до зауважень конкурента директор Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА Ярослав Мазярчук сказав наступне:

«Це була їхня думка. Люди коли програють, то вони хочуть, щоб було тільки по - їхньому і закон був на їхній стороні. Суд все розкаже, що куди робити. Ми приймемо будь-яке рішення».

За інформацією «Четвертої влади», з березня 2008 року засновниками «Укрбудреммонтаж інжиніринг» були Гордій Гордійчук, Олександр Дашкель – власник фірми «Кортакоз», Юрій Фалко – власник приватної виробничо-комерційної фірми «Фіалка». Усі ці фірми неодноразово були переможцями тендерів, які проводила Рівненська ОДА. Нині ж фактичним власником є Сергій В`ячеславович Іванчук. Неодноразово юридичні питання «Укрбудреммонтаж інжиніринг» вирішував екс-заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський, який нині через суд намагається повернутися в керівний склад облдержадміністрації.

За даними аналітичної бази закупівель clarity-project.info, «Укрбудреммонтаж інжиніринг» вже взяла участь у 29 тендерах. З них було підписано 22 контракти на виконання робіт на загальну суму 39, 503 мільйони гривень.

«На сьогоднішній день всі об’єкти за які бралася ця фірма вона завершила і здала. Щоб ви розуміли, нам потрібно, щоб було чим побільше будівельних фірм задля конкуренції. Адже люди виїжджають за кордон і вже в цьому році ми відчули, що у нас не вистачає людей»,- наголосив Мазярчук.

Цікаво й те, що це не перший позов до Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА від «Укрбудреммонтаж інжиніринг». У 2016-му товариство вимагало визнати недійсним рішення про відміну торгів і з ними підписати договір на «Реконструкцію клубу-їдальні по вул. Рівненській, 112 в с. Городище, Рівненського району під дитячий садок загального типу на 30 місць». Втім суд не задовольнив вимоги ТЗоВ. 

Що буде в цьому випадку - знову ж таки вирішить суд. Отримати коментар власника «Укрбудреммонтаж інжиніринг» Сергія Іванчука кореспонденту ERVE.UA не вдалося. Спочатку він був зайнятий, а згодом не піднімав телефонної слухавки. Якщо ж він все - таки вирішить прокоментувати ситуацію, редакція надасть таку можливість.

ГРОШЕЙ НА РОБОТИ НЕМАЄ

А поки 1 мільйон 400 тисяч гривень, які були виділені минулого року з бюджету Рівненщини на проведення І-го етапу реконструкції будівлі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (реконструкція покрівлі) повернули назад у бюджет. І взагалі заявленої суми тендеру - 45 866 710 мільйонів гривень ще немає. Їх хочуть отримати у Державному фонді регіонального розвитку.

«Ми подали вже документи у ДФРР на отримання державних коштів на основі співфінансування. Думаємо, що 10% з цієї суми буде виділено з обласного бюджету. Наш проект (реконструкції,- прим.ред) розділений на частини і може мати окреме фінансування. І це стосується кожного сегменту виконання реконструкційних робіт»,- зазначила ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, депутат Рівненської обласної ради Алла Черній.

Наступне судове засідання по справі заплановане на 13 лютого.

Публікація підготовлена в межах проекту «Сприяння прозорості влади у Західній Україні», що реалізовується громадською організацією «Рівненський центр «Соціальне партнерство» за фінансової підтримки NED.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: