Гулянка під людськими вікнами: людей «розбурхало» кафе у центрі Рівного (ФОТО)

У Рівному назріває черговий конфлікт між людьми та підприємцем. Усьому виною - кафе «Джемм», яке хочуть за всяку ціну розширити. Вірніше сказати, реконструювати з добудовою, а документи під це «вибити» через суд. Як повідомляє кореспондент ERVE.UA, такий казус відбувається у всіх «під носом» в самісінькому центрі Рівного. Проти будівництва виступають мешканці прилеглого будинку.Дивна історія

Ще в 2006 році розроблялася прийнятна концепція «зміни» «Будинку одягу» . Вона полягала у перетворенні центральної частини міста та благоустрою майдану Короленка. Тоді будівництво торгово-розважального центру та кафе розглядалося комплексно, аби зберегти неповторність собору та вигляд на Краєзнавчий музей. До початку робіт влада дізнавалася думку мешканців прилеглих будинків, які одобрили будівництво та погодилися витерпіти усі незручності, пов’язані із ним, заради благих цілей. Але після реконструкції у кафе з’явилася «башта», якої люди не бачили на початкових планах. До добудови під'єднані комунікації, також на ній розміщені витяжки, які завдають незручностей рівнянам, що мешкають у багатоквартирному будинку поруч. 

Люди хочуть спокою

Заклад знаходиться неподалік торгового центру «ЗЛАТА ПЛАЗА», а обабіч нього по вулиці Короленка, 3 розташований житловий будинок. Переважна частина його мешканців – це старенькі люди, яким потрібен спокій. І їм не дуже до вподоби те, що в закладі до другої ночі можна влаштовувати гулянки. 

«Коли усіх запитували, чи не будуть вони проти реконструкції Будинку одягу, то ми дали ствердну відповідь, адже Рівне потрібно було окультурювати. І задум, згідно початкового проекту, був гарний. На даний час там є прибудова, яка знаходиться за 2-3 метри від наших квартир. Як вона працює, то вікна відкрити не можна. Те ж саме й ввечері. З часом все устаканилося, бо люди і з цим змирилися. Але коли ми дізналися, що хочуть зробити зараз, то точно мовчати не будемо», - розповідає мешканець будинку Олександр.

Суд в поміч

У 2011 році власник «Джемму» схотів облаштувати літній майданчик. І їх було встановлено два: один - зверху на власній території, а інший - знизу за кілька метрів від житлового будинку. А у 2015 році бізнесмен пішов далі, попросивши в містобудівної ради дозволу на розміщення навісу над літнім майданчиком з допоміжним приміщенням та терасою. Фактично, будівництво ще одного приміщення, де має розміщуватися зал громадського харчування. Воно виросте, як стіна, у безпосередній близькості до людських вікон. Отож городяни зможуть тільки спостерігати, як люди розважаються, їдять чи танцюють. Нагадаємо, що кафе-бар-клуб працює до другої години ночі. Звичайно, в Рівному управління містобудування та архітектури не погодило такої видозміни.  

Побачивши перед собою «червоне світло», підприємець Віктор Вайнер одразу звернувся до суду, адже вважає, що «містобудівна рада не є юридичним органом, який дозволяє або забороняє. А реконструкція передбачається в межах існуючого поверха та його земельної ділянки». В лютому Рівненський міський суд скасував рішення архітектури про відмову та наказав негайно видати підприємцю містобудівні умови, які дозволяють розпочати будівництво. Але Житомирський апеляційний суд скасував це рішення. Як стало відомо ERVE.UA, зараз судова тяганина продовжується.

Мешканці радикалізуються

На перші людські запити Рівненська міська рада відповіла, що Вайнеру не видавалися дозволи управлінням архітектури для початку будівельних робіт. І спочатку люди дещо заспокоїлися, та пізніше дізналися, що бізнесмен домагається свого через суд. Знаючи судову практику, рівняни готові йти з протестом до мера Рівного Володимира Хомка із чіткою вимогою - не допустити добудови, адже через неї мешкати в будинку буде нереально.«Можливість будівництва актового залу під вікнами є нечуваною. Адже буде шум, гам. В кафе немає охорони, щоб стежити за порядком. Офіціанти цього робити не можуть. На численні прохання та зауваження власник кафе не звертає уваги. В нас було зібрання мешканців. Усі висловилися проти будівництва, тому ми будемо до кінця відстоювати свої права», - переконує місцевий житель Олександр.

Але, не дивлячись на це, вони уже записалися на прийом до міського голови, у якого будуть вимагати втрутитися у ситуацію.Кореспондент ERVE.UA зателефонував до підприємця Віктора Вайнера. На його думку людей до протесту підбурюють його конкуренти, а сам він про це нічого не чув.  

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: