«Гідра» облради: «рубаєш» голову - відростає дві

Уже більше двох місяців триває судова «спартакіада» між двома головами Рівненської обласної ради, в якій один намагається переграти іншого. І рішення Житомирського апеляційного суду стало лише новим рівнем, а не завершальним етапом. Адже усі пересмикування з юридичної площини перейшли в кулуарну, відкривши фігури на обласній політичній шахівниці. 


Кореспондент ERVE.UA дізнавався, які тертя тривають між політичним бомондом ради, та який голова втратить посаду.

Мінлива посада

Одразу після другої перемоги «радикала» в суді по раді поповзли чутки про звільнення обох її голів: легітимного - Ковальчука та чинного - Корнійчука. Ситуацію також підігрівали противники провладної партії, яким не подобається те, що БПП привласнив собі на Рівненщині усі «ласі» посади. Інші ж зазначали, що теперішній голова більше «прогинається» під команду Віталія Чугуннікова, ніж рахується з депутатами.«Обрання Олександра Корнійчука було гарантією для всіх нас, що при розподілі бюджетних коштів про депутатів не забудуть. А в дійсності вийшло так, що він (Корнійчук – прим.ред.) не зміг нічого заперечити «губернатору», а тому ОДА як схотіла, так їх і розподілила», - розповідає один з депутатів ради кореспонденту ERVE.UA.

До слова, мова йде про кошти єдиного державного фонду реконструкції та розвитку в сумі більше 100 мільйонів гривень. Їх використовують на будівництво та реконструкцію об’єктів інфраструктури області, тому слугам народу надзвичайно важливо, щоб їх виділення співпадало з їх округами. 

Після капітального ремонту або зведення нової школи депутати їдуть в свої виборчі округи та гордо розповідають наївним людям, що це сталося саме за їх потурання. 

Самого голову Рівненської обласної ради Олександра Корнійчука такі розмови здивували.«Це неправда. Я звертався до всіх депутатів, щоб вони надали мені свої пропозиції з приводу того, на які об’єкти першочергово треба звернути увагу. Після цього ми з ними радилися, як зробити так, щоб задовольнити усіх. Тому всі найкритичніші моменти були враховані», - коментує ситуацію очільник ради.

Він не заперечує, що депутати зараз мають між собою визначитися з тим, хто має їх очолювати. І схоже ці торги за посаду тривають вже давно.Як стало відомо кореспонденту ERVE.UA з власних джерел, адміністрація, яку зараз очолює людина з команди Віталія Чугуннікова - Олексій Муляренко, не втручатиметься у процес. Адже Корнійчуку раніше був довірений високий пост та підтримка, тому вся ситуація, яка зараз склалася, є для нього своєрідним тестом, із яким він має впоратися самостійно.

Новий лідер «радикалів»

У фракції Радикальної партії, яка, ніби, хоче повернути посаду легітимному голові ради Володимиру Ковальчуку, теж не все так гладко. Неофіційно «радикали» вже починають говорити про свою втому від амбіцій Ковальчука. Адже на камеру боротися з бурштиновою мафією – добре, але в кожного з них є свої виборці, яких довго телевізійною картинкою не нагодуєш.  «Радикали» розуміють, що скоро люди запитають про плоди їх роботи в обласній раді, а їм доведеться ховати очі. 

Подейкують, що ще до того, як Олег Ляшко приїздив «пропихати» кандидатуру Володимира Ковальчука до зали Рівненської облради, в нього в Києві були перемовини із «Солідарністю», які ні до чого не привели.  Парламентська коаліція починала розвалюватись, тому перед можливими виборами «радикали» хотіли «пошуміти». І центральний апарат їх партії вибрав єдиний правильний для цього шлях – стати опозиційними до БПП. 

Після того, як Ковальчук наламав дров, усі зрозуміли, що депутати за нього вдруге не голосуватимуть.

«Уже зрозуміло, що за Ковальчука більшість не буде голосувати, адже його всі вважають неадекватним», - розповів кореспонденту ERVE.UA один з депутатів на правах анонімності.

Вже давно обговорюють, що «радикали» можуть висунути кандидатуру Сергія Свисталюка на посаду голови, адже він користується у фракції авторитетом і є повною протилежністю Ковальчуку. Хоч останнього постійно нав’язує їм нардеп Андрій Лозовий.Сам Свисталюк в розмові з кореспондентом ERVE.UA не підтверджує і не відкидає такої можливості: «Спочатку має завершитися історія з відновленням Володимира Ковальчука, а далі час покаже. Зараз ми активно ведемо переговори з «Батьківщиною», «Свободою» та «УКРОПом»».

Говорять, що Володимир Ковальчук активно спілкується зі «свободівцями». Навіть обіцяв віддати їм контроль над будь-яким комунальним закладом,  на який вони вкажуть. Але «Свобода» ще не визначилась, чи підтримуватиме його, бо надіється урвати більший шмат.

Політичні важковаговики

Зараз увага всіх політичних суперників спрямована на «чималеньку» фракцію «Батьківщини». Кожна із сторін хоче отримати голоси «біло-сердечних».  Як стало відомо кореспонденту ERVE.UA з власних джерел, Юлія Тимошенко, яка нещодавно була у Рівному, дала волю своїм партійцям у обранні нового голови.Всім відомо, що одразу після місцевих виборів її лідер – Микола Кучерук спав і бачив, як керує радою. Після своєї каденції у парламенті, куди потрапив по мажоритарці (округ №156 з центром у Сарнах), для нього це було логічним продовженням політичної кар’єри. 

Проте тоді він підтримки не отримав, адже «радикали» влаштували змову в Києві, а БПП «тягнув ковдру» під колишнього нардепа - «регіонала» Юрія Благодира. Останній зараз є одним з найвпливовіших політиків Рівненщини. І після своєї першої невдачі з керівництвом обласної ради, Благодир почав активно працювати у інформаційному просторі, «відбілюючи» своє ім’я від колишніх справ та Партії регіонів. Ходять чутки, що мінімум його амбіцій – це крісло голови ради, а максимум - повернення під купол Верховної ради. І він уже навіть політичний проект для цього собі обрав.

На місцевих виборах Юрій Благодир опікувався не лише виборчою кампанією БПП, але й допомагав Віктору Матчуку «вербувати» кандидатів у ряди Аграрної партії. І більшість з них дивувалася, чому керівник виборчого штабу «Солідарності» приїздить до них говорить за зовсім інший політичний проект. Він навіть зумів провести в обласну раду групу людей недалеку до себе. До його групи впливу входять директор Клеванського лісгоспу Рівненського району Ігор Фізик, головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій Бойко, директор Висоцького лісгоспу Дубровицького району Віталій Сухович, директор Рокитнівського лісгоспу Анатолій Петрук та директор Володимирецького лісгоспу Олександр Мисько.Ще однією «непростою» персоною у залі обласної ради є Михайло Кириллов. Під його сферу впливу підпадають депутати Юрій Шарманський та Валентин Крока. Усіх їх раніше називали групою нардепа Юрія Вознюка. Але після того, як народний депутат офіційно підтримав кандидатуру Юрія Благодира на посту голови ради, Кириллов «побив» з ним горшки. 
Цим Вознюк втратив вірних соратників, але отримав від БПП запевнення, що на позачергових парламентських виборах він піде під їх «знаменами» по мажоритарці у Рівненському районі.
 
Із всього випливає, що через свою судову боротьбою «радикал» Володимир Ковальчук «обнулив» всі політичні домовленості, які діяли до цього, та поставив під удар не тільки себе, але й Олександра Корнійчука. Тому політичні сили уже давно розігрують між собою нову партію, в якій може не вистачити місця ні одному, ні іншому, а керівництво ради оновиться. Хоч ,як завжди, усі великі ставки розпочнуться у день сесії, а гравців в залі вистачає.

Богдан СЛОНЕЦЬ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: