Гідропарк занехаяний, бо хтось націлився на землю? (ФОТО)

Гідропарк, який ще років десять тому був окрасою міста, нині доведений «до ручки». Ні доріжок, ні лавочок, ні освітлення, а місцями трава уже виросла по коліна. В багатьох виникає логічне питання, а чи не навмисно його «знищують», аби потім забудувати. Адже гроші на впорядкування інших парків виділяють, а ось на гідропарк ні, повідомляє кореспондент ERVE.UA.


Початок запустіння
У 2009 році з невідомих причин понад 30 га зелених насаджень в Рівному розділили на дві черги.  За однією частиною парку - тою що веде з вулиці Ст. Бандери до Севастопольської - доглядає Трест зеленого господарства (косять траву, підмітають). Цього року на впорядкування витратили уже близько 300 тисяч гривень.

Інша ж частина, яка є значно більшою, веде із вулиці Ст. Бандери до Набережної. Коштів на неї ніхто не виділяє, тому до неї нікому немає діла. У Тресті кажуть, що по можливості намагаються хазяйнувати і там. Деколи прокошують півметрову траву та прибирають повалені дерева, але не більше. «Підводна течія» спортивної ініціативи
До Дня міста, яке рівняни святкували 28 серпня, у гідропарку, за мостом, відкрили унікальну велочашу. Аналогів спортивній споруді в Україні поки немає. Гроші збирали, за словами координатора проекту Миколи Железного, усім світом. На роботу пішло понад 200 тисяч гривень. Користуватися велочашею можуть усі бажаючі, платити не потрібно. Кажуть, все для громади. Окрім неї, поруч планують облаштувати дитячий та баскетбольний майданчики, рампи для трюків, а також зону для воркауту. Тобто перетворити гідропарк на великий спортивний майданчик. Ідея чудова, зважаючи на те, що він у такому занедбаному стані. Проте багатьох непокоїть, чи не зведуть там заразом якийсь заклад. Ну, так «під шумок». У розмові з кореспондентом ERVE.UA Микола Железний зауважив, що й сам не проти там будівництва якогось закладу

«А чому б і ні, задуми такі є. Тут буде збиратися багато молоді, тому потрібне місце, де можна було б купити якоїсь водички. Ідея взагалі така, щоб гідропарк був таким, як і парк молоді. Тут велика територія нічим не зайнята, відтак рівняни могли б собі займатися спортом і активно проводити час»,- наголошує Железний.
Зауважимо, що велочашу спочатку думали поставити на баланс Тресту, проте ,за словами мера, нею будуть самостійно опікуватися організатори ініціативи. З бюджету ніхто грошей давати не буде. А поки вирішують , хто за це відповідатиме, біля чаші назбиралися купи сміття. Бо ж смітників у гідропарку немає, а відвідувачі спортивного об’єкту за собою не прибирають.


(фото: РТБ)

Мешканці району проти
Тих, хто живе в районі гідропарку, непокоїть навіть не поява там кафе чи барів. Їх цікавить, чи не з’явиться там згодом будинок поверхів на п’ять, а той вище. Зважаючи на останню тенденцію, в Рівному все можливо, і рекреаційна зона тому не завада. У нас є випадки, коли будівництво захоплювало на паркову землю. Йти далеко не потрібно, згадаємо лиш парк Шевченка. А там славнозвісне кафе «Ліон» та новобудова, яка «влізла» більш, ніж на 3 сотих паркової зони.

«Я проходжу через гідропарк дуже часто. Він дійсно у занедбаному стані. Думаю, це робиться навмисно. Бо при Чайці, наприклад, там був порядок і місто було спроможне навести лад. Але якщо там з'явиться хоча б один об’єкт капітального будівництва, то це буде черговий містобудівний злочин! У місті цілком вистачає барів, ресторанів, магазинів та готелів. Тому забудова цього парку є неприпустимою. Краще провести там світло, відремонтувати доріжки, встановіть лавки, гойдалки, альтанки та спортивні об’єкти»,- зауважує мешканець району гідропарк, політик Дмитро Якимець.

Його підтримує і колишній працівник виконкому Рівненської міської ради Святослав Власюк, який також має житло неподалік гідропарку. Каже, що для благоустрою багато не потрібно, головне правильно використати ресурси.«Там однозначно має бути зелена зона, оскільки забудова зробить гідропарк ще більш захаращеним ніж він є вже. У попередні роки Заблуда (директор ПАТ «РівнеАзот» - прим.ред) займався викошуванням частини парку. Там і трест косив, але менше. У парку облаштували дитячий майданчик, це чудово. Ще б патрульні прогулювалися б ввечері, аби «великі дядьки» не зруйнували його. Парк просто потрібно очистити»,- каже Власюк.

Категоричне «ні» забудові висловлює і голова комісії з питань бюджету, фінансів та податків Рівненської облради Юрій Благодир, який часто бігає у гідропарку.

«Не хочеться і думати. Громада не дозволить забудувати рекреаційну зону комерційними закладами. Я особисто виступаю проти цього і вважаю, що парк повинен залишитися зоною відпочинку без барів, кафе і ресторанів»,- каже Благодир.

Парк такий, бо «руки не доходять»
А ось мер Рівного Володимир Хомко каже, що гідропарк ніхто спеціально не захаращував, просто «руки не доходили». І дійдуть лише через рік-два. Адже так в плані прописано. Пов’язано це із реконструкцією стадіону «Авангард». В рамках реалізації цього проекту передбачено облагородження території навколо стадіону. Але проект нині лише розробляють, і не відомо коли почнеться перша черга реконструкції. «Розпилювати гроші на все по трішки не будемо. Спочатку зробимо «Лебединку» і зараз там прибираємо. Далі буде зроблений стадіон і територія навколо, а третій етап - облагородження території за річкою. Зараз розробляється проекту «Зеленої стежки» і реконструкції дерев’яного мосту. А ще біля ЗОШ №2 є закинутий бульварчик. Його плануємо перевести в одну полосу і зробити там капітальний ремонт, покладемо бруківку. Як тільки перейдемо за річку – наведемо там порядок і будемо прибирати»,- каже мер.

На питання: «Чи будуть там магазин чи кафе», Хомко відповідає:
«Ніхто до мене із цим проханням не звертався, але все можливо. Проте поки немає пропозицій, немає про що говорити. Я мав розмову із ініціаторами зведення велочаші просив їх намалювати схему розташування інших спортивних об’єктів. Коли вони будуть готові, ми проведемо доріжки і світло»,- зауважує Хомко.

Виходить, що підозри ніхто навіть і не думає спростовувати. Все може розпочатися із невинного кафе та перерости у велику забудову. А сам гідропарк у «людському» вигляді ми побачимо , в кращому випадку, років через два. 

Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: