«Чужа» земля у Городищі: німа влада та слід кума Берташа (ФОТО)

Для чиновників уже стало доброю традицією в останні дні перебування на посаді підписувати будь-які розпорядження та приймати цікаві рішення. Словом, робити все те, чого б вони ніколи не зробили у період своєї каденції. Якщо районні та обласні можновладці «бавляться» із бюджетом, то на селі все впирається в землю. 

Як інформує кореспондент ERVE.UA, не відійшла далеко від своїх попередників і влада Городища. Незадовго до виборів місцеві депутати під головуванням голови населеного пункту Петра Павлюка вирішували, кому дістануться омріяні між селянами земельні наділи. Але через незрозумілі рішення засідання сільради закінчилось, тільки-но розпочавшись, через скандал, звинувачення у корупції та плач жінок. А сама тема набула значного суспільного резонансу, тому ми проводимо детальний опис всього, що із нею пов’язане. Землю собі

До цього землю в Городищі не розпойовували, адже вона перебувала  у підпорядкуванні Академії аграрних наук України. Тобто, до 2004 року вільних земельних наділів у сільради не було. Щоб виправити цю ситуацію, колишній голова сільської ради Петро Мамчур звернувся до Академії аграрних наук. Своїм рішенням академія передала мешканцям села 300 га для створення пасовищ, сінокосів. Окрім цього,  50 га було виділено в оренду колонії у Городищі. Але після приходу до влади Януковича Петро Мамчур програє вибори в Городищі і те, як бути із землею, відтепер вирішує зовсім інша людина - Петро Павлюк.


(Петро Павлюк)

За переконанням колишнього очільника села Петра Мамчура, «правив» новий господарник не сам, а під керівництвом тепер уже екс-голови Рівненської РДА Василя Карпенчука. Зауважимо, що він є кумом колишнього керівника Рівненщини Василя Берташа. До свого призначення він очолював Державне підприємство «Рівненський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації». За Карпенчуком тягнеться довгий шлейф звинувачень і скандалів.


(Василь Карпенчук, фото «Рівне вечірнє»)

У період Революції Гідності керівник Закарпатської ОДА Геннадій Москаль звинувачував Василя Карпенчука в підкупі лідера «Правого сектора» на Західній Україні Олександра Музичка. Головному революціонеру краю ніби заплатили 700 000$, аби він не піднімав питання зловживань Карпенчука.


(Петро Мамчур)

«На Карпенчука люди писали не раз скарги до всіх силових структур. Головні звинувачення – це корупція та «розбазарювання» земель у Рівненському районі. Реакції від голови Рівненської ОДА та правоохоронців нуль. Будучи головою Рівненської РДА Василь Карпенчук почав таємно роздавати гектари земель в Городищі невідомим людям, цілим родинам. Це тоді, коли самі місцеві мешканці не могли отримати навіть 10 соток», - розповідає Петро Мамчур.В колективній скарзі селян на ім`я прокурора Рівненської області говориться, що «за той період, як Карпенчук керував районом, через його розпорядження тільки сім’я сільського голови Городища отримала приблизно 30 земельних ділянок, а родина секретаря с. Городище Левчук В.П – 15 ділянок…».

Депутати на сесії «німіють»

В підпорядкуванні Городищенської колонії було 50 га.  Цю землю передали на баланс сільської ради. Одразу після того 3 га кудись зникло, залишилося 47 га. Із того, що залишилося, городищенські депутати 9 жовтня взялися вирішувати долю 160 ділянок. Хоча в генеральному плані населеного пункту зазначається, що їх більше 400. А селянам, які пишуть заяви постійно, відмовляють і говорять, що земельних ділянок немає. У селі подейкують, що депутатів перед сесією задобрили землею, тому під вибори можна буде легко протягнути  усі рішення.


 
«Я вже 20 років пишу заяви і прошу землю. Спочатку в нас її не було. Моє прізвище записали в зошит і за чергою мали дати. Але пізніше я із черги зникла і не можу довести, що там була. Мій чоловік не раз ходив до сільського голови, проте на тому все закінчилось. Мені мій брат депутат сказав, що засідала земельна комісія, і мою заяву відкинули. Деяким уже по 5-6 земельних наділів подавали, а я одну отримати ніяк не можу», - розповідає Оксана Василащук.


Говорячи із журналістом ERVE.UA, жінка аж розплакалась, бо відчуває, що «її земельна ділянка буде на кладовищі».

Інша корінна мешканка Городища, яка також не може отримати землю, Аня Степанюк зазначає, що депутати, родина сільського голови та наближені до нього люди постійно отримують землю, а інші люди не можуть.Обурені жінки разом із іншими мешканцями села прийшли на скандальне засідання, щоб зазирнути депутатам та сільському голові в очі і почути конкретну відповідь: «Чому «свої» отримують, а вони - ні?».


Місцева влада не змогла пояснити, чому так. Не зміг розтлумачити і сільський голова Городища Петро Павлюк, який при розмові із журналістами сказав, що все забув і «нічого нікому не виділяв», а пізніше місцевий чиновник заявив, що і самої сесії не було. На запитання, чи отримала його сім’я більше 20 земельних наділів, Павлюк відповів: «А хіба це злочин?».  

Також список тих, кому вже надали землю, він публічно продемонструвати не схотів.
А тим часом, доки влада не може пояснити людям прості речі, на всіх стовпах у Городищі висять оголошення: «Продам недорого землю!».

ERVE.UA подало запит до сільської ради, щоб побачити, які високопосадові особи отримали землю в Городищі.  

Богдан Слонець

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: