«Безвізова лихоманка». Рівняни стоять у довжелезних чергах, аби потрапити за кордон

Бути 180-м у списку на здачу документів для оформлення закордонного паспорта - це реальність роботи міграційної служби у Рівному. І проблема полягає не лише у малій кількості спеціалістів та техніки, а й ажіотажем громадян. Кореспондент ERVE.UA вирішила перевірити скільки часу реально потрібно витратити, аби отримати біометричний паспорт.

«Жива черга»

Справжнє «пекло» із чергами твориться в УДМСУ в Рівненській області, що розташоване по вулиці 16 Липня, 6. Інколи доходить до абсурду, адже люди займають чергу о третій годині ночі. Хоча робочий день в установі розпочинається о 9:00. Відтак, якщо ви прийдете о 8-й ранку, то вже можете бути 50-м в черзі. Плюсом цього відділення є те, що оплату вартості оформлення паспорта можна зробити на місці.


 

Однак, буває й таке, що рівняни можуть стояти в черзі за квитанцією, а тоді ще в одні черзі на здачу документів. Аби не витрачати час ще й на це, варто знайти в Інтернеті реквізити установи і здійснити оплату заздалегідь. Вартість біометричного паспорту 557, 32 гривні. Тривалість виготовлення – 20 робочих днів. Якщо ж потрібно оформити відповідний документ за 7 робочих днів це коштуватиме 810 гривень.

Трішки менші черги в районному управлінні ДМСУ, що на Петра Могили, 41. Відділення працює з вівторка по суботу з 8 ранку. Однак працює там лише одна людина, яка і видає готові паспорти, і приймає документи, і паралельно надає консультації. Там теж діє «жива» черга. Протягом дня реально приймають не більше 35-40 осіб. І це в кращому випадку. Хоча список із бажаючих може перевалити за сотню вдень. В цьому переконався кореспондент ERVE.UA.

У вівторок, 16 травня, станом на 8:30 ранку був сформований список із 30-ти осіб. Будучи під цим номером ми здали документи лише о 14:30. І хоч сама процедура займає не більше 15 хвилин, часто виходить з ладу програмне забезпечення, «барахлить» сканер. Через це й виникають затримки.

Аналогічні черги і в міському упралінні, що на вулиці Словацького, 3. Багато хто приходить, дивиться на чергу і йде геть. Адже не всі мають змогу стояти під дверима установи цілий робочий день.


Часто громадяни змушені користуватися послугами спеціально створених підприємств, де без черги, але за додаткову плату можна оформити документи. Економлячи час, вони витрачають приблизно 400 гривень. І в результаті замість 557 гривень вони сплачують 900.

Реєстрація немає значення

Одразу наголосимо, що закордонний паспорт можна виготовити в будь-якому управлінні міграційної служби в Україні. Місце реєстрації немає значення. Рівнянин без проблем може оформити документи у Львові, Києві чи навіть в Одесі. Багато хто так і робить. Зауважимо також, що жодних ксерокопій документів не потрібно робити заздалегідь, варто мати при собі оригінал паспорта громадянина України, ідентифікаційний код та закордонний паспорт у разі наявності.

ЦНАП усіх «врятує»

З 1 липня у Рівненському ЦНАПі надаватимуть послуги з оформлення паспортів. За день планують приймати 300 громадян. Там діятиме електронна черга, працюватиме 5 спеціалістів.

«У ЦНАПі оформлятимуть документи закордонний паспорт і видаватимуть. Натомість ідентифікацією особи займатиметься міграційна служба»,- розповідає головний спеціаліст із зв`язків з громадськістю та ЗМІ УДМСУ в Рівненській області Валентина Іванюк.


За її словами, в УДМСУ очікують нове обладнання, яке надасть можливість ставати в електронні черги. Водночас, жива черга зберігатиметься. Такі функції у міграційній службі планують запровадити на початку літа.

Вона також наголошує на тому, що усі закордонні паспорти видані раніше будуть дійсні, однак варто буде виготовляти візу. Проте, якщо вам не потрібно терміново вирушати за кордон, спеціалісти радять зачекати кілька тижнів. Адже саме тоді спаде ажіотаж серед громадян.

Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: