5 причин чому «Верес» не повинен грати у Луцьку

фото: Роман Цупрук

Минулої п’ятниці, 2 червня, рівненький футбольний клуб «Верес» отримав атестат на участь в УПЛ. Кількома днями пізніше керівництво назвало ім’я головного тренера команди – ним став Юрій Вірт. Тепер вирішують, де команда буде грати домашні матчі, адже рівненський «Авангард» лишень планують реконструювати. У заявці на отримання атестації вказано три міста – Львів, Тернопіль та Луцьк. Останній територіально найкращий варіант, однак не дуже безпечний. Чому саме – дізнавалася кореспондент ERVE.UA.

«Приватний» стадіон чиновника

Причина №1. Екс-нардеп, а нині голова Волинської обласної ради Ігор Палиця є фактичним власником стадіону «Авангард» у місті Луцьк. У вересні 2015 року відбулося відкриття реконструйованої арени, кошти на яку виділили із фонду Палиці «Новий Луцьк». Вартість реконструкції обійшлася йому у понад 9 мільйонів гривень. 

(на фото - Ігор Палиця)

І саме Палиця прийматиме рішення чи дозволяти рівненській команді грати на стадіоні, чи ні. Нині ніяких офіційних домовленостей не було. Лише попередні висловлювання, щодо зручності місця розташування.


Для прикладу змоделюємо ситуацію: «Верес» таки заявляє луцький стадіон, як офіційний стадіон для проведення домашніх ігор. В один момент фактичний власник арени може розірвати угоду, через будь-які причини. Наприклад, погрози та тиск волинських ультрас, неприязнь до керівництва клубу, політичні інтереси і тд. І тоді рівненський клуб залишається біля «розбитого корита» посеред футбольного сезону.

Радикальні настрої волинських ультрас


Причина №2. Про своє не бажання бачити у Луцьку «Верес» волинські ультрас говорили вже давно. Минулого тижня один із лідерів волинян, який відомий під псевдонімом Йофі Тофі у соцмережах поширив повідомлення наступного змісту:

«У Луцьку не місце ЧУЖИМ командам!!! На Авангарді буде тільки Волинь, ніякого Вереса чи інших команд! Ми не дозволимо зрадницькому керівництву і тренеру-втікачу вирішувати ці питання без дозволу Лучан і Волинян!!! У Луцьку є одна команда - Волинь! У вас є час схаменутися, бо потім може бути занадто пізно, і цю проблему Ми вирішимо самостійно, але швидко і принципово!!!!»,- написав Йофі Тофі.

(фото - Йофі Тофі)


Є ймовірність, що ці тези ультрас сформували не самі, а їх спонукали. Не виключено, що власники стадіону. Адже ці заяви можна використати, як привід для відмови. Оскільки в такому разі керівництво стадіону, ніби то, не зможе забезпечити безпеку під час ігор.

Конфлікт інтересів у великому футболі
 

Причина №3. Ні для кого не секрет, що голова Федерації футболу України Андрій Павелко «благословив» вихід «Вереса» в УПЛ. Відтак у великому футболі назрів конфлікт, де фігурує Павелко і Палиця. Останній член партії «УКРОП». Його в кулуарах Верховної Ради називали довіреною особою Ігоря Коломойського. А для власника ФК «Дніпро» Волинь є останнім оплотом. Відповідно, саме «Верес» може стати іграшкою у негласній війні. Тоді через тиск на наш клуб будуть з’ясовуватися певною мірою і політичні суперечки.

(на фото: Олексій Хахльов та Андрій Павелко)

Ключове питання - безпека
 

Причина №4. Ми не виключаємо, що можуть бути конфлікти спровоковані зі сторони рівненських ультрас, яких «прості рівняни» часто не розуміють. Однак, ці хлопці багато зробили і роблять для клубу, і ми за це їм вдячні. Відтак, ймовірно, що саме зі сторони волинських ультрас будуть провокації. Вони не обов’язково можуть бути емоційними та спонтанними. А радше спланованими акціями протесту, в тому числі зі сторони Росії. Звичайно такі дії повинна контролювати Служба безпеки України. Вони отримують інформацію від «своїх» і тоді повідомляють про ймовірні провокації правоохоронців. Безпеку на стадіоні забезпечує охоронна служба, з якою підписується договір, а за межами – поліцейські.


«На сьогоднішній день питання із стадіоном не вирішено. Для нас надзвичайно важливо, аби вболівальникам було не лише комфортно, а й вони були у безпеці. Для цього ми зараз працюємо з місцевими радами і обговорюємо різні аспекти. Найближчим часом у нас має відбутися зустріч із власником луцького стадіону, сподіваємося почути його наміри і позицію. Паралельно ведемо перемовини із іншими об’єктами»,- зазначив президент футбольного клубу «Верес-Рівне» Олексій Хахльов.


Кварцяний
 

Причина №5. Однією з кандидатур на роль головного тренера «Вереса» був Віталій Кварцяний. І це не лише чутки. Очевидно, що такі розмови президент «Вереса» Олексій Хахльов з ним попередньо проводив, однак дійти згоди обидві сторони не змогли. Посаду отримав Юрій Вірт. Негативна відповідь Кварцяного може відобразитися на рівненській команді, якщо вона гратиме у Луцьку, адже Кварцяний має вплив у футбольному середовищі.

(на фото - Віталій Кварцяний)

Де тоді мають грати «червоно-чорні»? на «Арені - Львів»? Місто нейтральне, приймає будь-які клуби. Однак, постає питання із доїздом уболівальників. Якщо до Луцька могло б теоретично поїхати одна-дві тисячі уболівальників, то у Львів значно менше. А це вже проблема. Хоча звісно, що на такі матчі як «Верес» - «Карпати» чи «Верес» - «Шахтар» поїде чимало фанів.

Очевидно, що для комфорту, клуб повинен домовлятися із «Укрзалізницею», аби та виділила електричку спеціально для рівненських вболівальників. ERVE.UA сподівається, що менеджери рівнян у цьому випадку працюватимуть краще, аніж це було впродовж останнього року. Проте тут важлива домовленість із владою Львова, адже ми даємо потенційних туристів.


«Влада Рівного однозначно не буде осторонь і зараз не є. Будемо по-можливості надавати допомогу. Звісно, хотілося б щоб «Верес» грав у Рівному. Дай Бог, зробимо реконструкцію стадіону і тоді питань не буде»,- зауважив начальник управління сім’ї, молоді та спорту Рівненської міської ради Сергій Шевчук.


Підтримку «Вересу» висловлює і начальник обласного управління у справах молоді та спорту Віталій Ліпський.

«В цьому році з бюджету міста та області було виділено 1 мільйон 350 тисяч гривень. До кінця року будуть виділені ще гроші. Особисто, я дуже радий, що клуб вийшов в УПЛ і вважаю, що це було зроблено згідно правил ФФУ і УЄФА. На першу гру, де б вона не відбулася чи у Луцьку, чи у Львові, я однозначно поїду».

Нині основне завдання клубу забезпечити безпеку для рівненських вболівальників. Відтак на якому стадіоні буде безпека, там і повинен грати домашні матчі «Верес».

Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: